14. května 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Třetí John Wick je nejlepší díl z celé série. Podle kritiků připomíná balet plný střelného prachu

John Wick (Keanu Reeves) a Sofia (Halle Berryová). Snímek John Wick 3 (2019).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Wick (Keanu Reeves) a Sofia (Halle Berryová). Snímek John Wick 3 (2019).... | foto: LIONSGATE

LOS ANGELES Akční jízda John Wick 3 (John Wick Chapter 3 - Parabellum) uvidí svého titulárního hrdinu v hledáčku zbraní snad všech nájemných zabijáků na světě. Kritici nešetří chválou na třetí díl série, která je podle nich tou nejlepší akční sérií v historii. Snímek s Keanu Reevesem v hlavní roli do českých kin zamíří již 16. května.

John Wick porušil pravidla. To se v cechu těch nejlepších nájemných zabijáků nedělá. Z Wicka je teď excommunicado, psanec a volný cíl pro zbytek světových zabijáků. Ulovit jeho hlavu je o to lákavější, že je na ni vypsána odměna 14 milionů dolarů. Tady začíná válka! 

Sofia (Halle Berryová) a její věrní psi. Snímek John Wick 3 (2019). Režie: Chad...
Sofia (Halle Berryová) je zkušená ostrostřelkyně. Snímek John Wick 3 (2019)....

„Jednolitým spojením umělých efektů a kaskadérské práce vytvořil režisér Stahelski balet s precizní choreografií a nekončícími brutálními střety,“ napsal o filmu Jake Cole z agentury Associated Press.

„Nechci aby to znělo, jako že je John Wick 3 něco víc, než brutální a skvěle nacvičená akční filmová podívaná. Co se ale týče tohoto žánru filmů, John Wick se řadí mezi vysoké umění,“ myslí si Chris Nashawaty z webu Entertainment Weekly.

„John Wick 3 je rozhodně nejlepším filmem celé série a důkazem, že v posledních deset letech nevznikla lepší akční série,“ neskrýval nadšení Brent Goldman ze serveru Film Inquiry.

„John Wick 3 pokračuje ve vítězné jízdě, kterou započaly předchozí dva filmy. Tenhle třetí jen utvrzuje, že John Wick je nejlepěí akční sérií v historii kinematografie,“ popisuje blogger Rendy Jones. 

„V téhle době se z filmů s Johnem Wickem stává nová droga, tak si dojděte pro dávku. Připravte se ale na víc než válku, připravte se na nekončící bláznivou anarchii“ myslí si Robert Kodjer ze serveru Flickering Myth. 

„Filmy s Johnem Wickem jsou tou nejsilnější akční značkou, kterou současná kinematografie nabízí,“ shrnul své dojmy Ed Travis ze serveru Cinapse.  

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)