26. dubna 2018 7:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vyjde album dosud nepublikovaných písní zpěváka Prince. Zemřel před dvěma lety

Zpěvák Prince zemřel v 57 letech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Prince zemřel v 57 letech. | foto: Reuters

WASHINGTON Fanoušci amerického hudebníka Prince, který zemřel před dvěma lety ve věku 57 let, se mohou těšit na jeho nové album. Dosud nevydané Princeovy skladby by měly vyjít na nové desce 28. září.

O novém albu informoval tento týden časopis Variety s odvoláním na hudebního manažera Troye Cartera. Ten je poradcem Princeovy rodiny pro správu hudebního dědictví extravagantního zpěváka a kytaristy.

„Po Princeovi zůstalo velké množství písní a videoklipů. Bude trvat velmi dlouho, než prostudujeme všechen materiál,“ řekl Carter. Naznačil tak, že zářijové album nebude poslední. K jeho obsahu ale zatím uvedl jen to, že se zaměří na jednu hudebníkovu etapu.

Už minulý týden, kdy uplynuly přesně dva roky od smrti Prince Rogerse Nelsona, jak znělo muzikantovo celé jméno, zveřejnila společnost Warner Bros. dosud nepublikovaný Princeův videoklip. Je z roku 1985 a Prince na něm s kapelou The Family zpívá svoji skladbu Nothing Compares 2 U, kterou posléze zpopularizovala irská zpěvačka Sinead O’Connorová.

Carter také časopisu Variety řekl, že na konci letošního roku by měla vyjít autobiografie, kterou Prince psal krátce před tím, než 21. dubna 2016 zemřel po předávkování fentanylem, lékem proti bolesti. Podle pitevní zprávy byla smrt nešťastnou náhodou. Multiinstrumentalista Prince proslul extravagantním projevem, který zahrnoval divoké kostýmy i výrazný make-up, ale také inovativní muzikou, v níž spojoval prvky funku, rocku či R&B. Vydal téměř čtyři desítky studiových alb a získal několik cen Grammy. Byl rovněž nositelem Oscara za hudbu k filmu Purple Rain. Za stejnojmenné album dostal posléze jednu z cen Grammy. V roce 2004 byl uveden do rokenrolové Síně slávy.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
HR MANAGER PRAHA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz