Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vyvolený jezdí na motorce i padá z budov. Unikají záběry z natáčení nového Matrixu

Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili (zleva) Carrie-Anne Mossová, Keanu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili (zleva) Carrie-Anne Mossová, Keanu... | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Natáčení nového Matrixu je v plném proudu. Na internet se dostávají zákulisní nahrávky. Snímek se dočká světové premiéry 21. května 2021.

Do premiéry nového Matrixu zbývají ještě dlouhé měsíce. Na internet ale unikají různá videa z natáčení filmu, které mohou fanoušky akční série pořádně navnadit. 

Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili (zleva) Carrie-Anne Mossová, Keanu...
Matrix. K hlavním rolím ve filmu se vrátí Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová.

Na sociální síti Twitter sdílel uživatel s přezdívkou Vedoveto37 video, na kterém Neo s Trinity jedou na motorce skrze rušné ulice. Neo vypadá poměrně neupraveně a zarostle. Téměř to působí, že Trinity funguje jako jeho mentorka. Tím by nahradila úlohu Morphea z původní trilogie. Již víme, že jeho představitel Lawrence Fishbourne ve čtvrtém díle hrát nebude. 

Další z uniklých videí zobrazuje odvážný kaskadérský kousek. Dvě postavy (muž a žena) skáčou z vysokého domu a volným pádem se několik minut řítí vstříc záhubě. Pak ale jedna z postav chytí tu druhou za ruku a obě se několik sekund vznášejí ve vzduchu. Ze záběru točeného z přílišné dálky není pořádně poznat, koho kaskadéři představují. 

Koho tedy ve filmu uvidíme?

Ačkoliv o příběhu známo nic není, hereckým obsazením se studio Warner Bros. netají. Jako jednoho z vůbec prvních pro projekt získali Keanu Reevese, představitele hlavního hrdiny Nea z původní trilogie. Na konci třetího dílu je ale Neova cesta uzavřená a fanoušci mohou jen typovat, jaké bude Reevesovo zapojení. Je možné, že se v novém Matrixu vrátí například prostřednictvím flashbacků, vzpomínek.

Zatím není jasná ani úloha Trinity v podání Carrie-Ann Mossové. I její příběh původní trilogie definitivně uzavřela, takže je její situace podobná jako u Reevese. Ačkoliv o herečce není v posledních letech příliš slyšet, tak rozhodně nezahálí. Hrála ve filmech jako Mozek v plamenech (2016) nebo Pompeje (2014). Velkou roli má i v populárním seriálu Jessica Jones.

Jada Pinkett Smithová ztvárnila v původní trilogii Niobe, nejlepší pilotku mezi rebely. Měla by také být nejnovějším hereckým přírůstkem chystaného Matrixu. Její postava je na konci trilogie stále naživu, takže by se s návratem dalo počítat. 

Yahya Abdul-Mateen II bude v sérii novou tváří. Dříve poměrně neznámý herec si v poslední době zahrál ve velkých filmech jako My (2019) , Největší showman (2017) a Aquaman (2018). Nevíme, koho bude herec představovat v Matrixu, ale spekuluje se o mladší verzi Morphea, kterého v původní trilogii ztvárnil Laurence Fishburne.

Neil Patrick Harris je pravděpodobně nejsledovanějším matrixovským nováčkem. Americký herec s komediálním talentem se kromě sitcomu Jak jsem poznal vaši matku objevil i ve filmech Zmenšování (2017), Zmizelá (2014) nebo dokonce i v kultovní sci-fi klasice Hvězdná pěchota (1997).

Jessica Henwicková je zatím poměrně neznámou herečkou. K vidění byla ale například ve zrušením seriálu Iron Fist nebo snímku Star Wars: Síla se probouzí (2015) . Podle magazínu Deadline Henwicková na hereckém konkurzu zazářila.

Fenomén

První tři filmy z let 1999 až 2003 přinesly na vstupenkách globální tržby ve výši 1,6 miliard dolarů (37 miliard Kč). Podle Variety se skupina Warner Bros. už několik let snažila najít způsob, jak dystopickou ságu o světě ovládaném stroji vzkřísit, iniciativu však zbrzdily právní tahanice.

„Jsme neskutečně nadšeni, že se společně s Lanou (Wachowskou) vracíme k Matrixu. Lana je skutečný vizionář... a nás ohromně těší, že se chopila scénáře, režie i produkce této nové kapitoly pro svět Matrixu,“řekl loni v srpnu Toby Emmerich ze studia Warner Bros. o ženě, která první tři filmy vytvořila společně se svou sestrou Lilly Wachowskou.

„Řada myšlenek o naší realitě, které jsme s Lilly rozvíjely před 20 lety, jsou dnes ještě relevantnější. Jsem moc šťastná, že se tyhle postavy vrací do mého života, a vděčná za příležitost pracovat s mými skvělými kamarády,“ uvedla k novému projektu Wachowská.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?

Najdete na Lidovky.cz