8. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Žádný čas na žerty. Jim Carrey hraje muže, kterému se rozpadá rodina

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jim Carrey jako pan Pickles. Seriál Žertování (Kidding, 2018). Režie: Michael... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jim Carrey jako pan Pickles. Seriál Žertování (Kidding, 2018). Režie: Michael... | foto: SHOWTIME

LOS ANGELES Jim Carrey si v seriálu Žertování (Kidding) střihne roli moderátora ztrácejícího příčetnost. To vše pod taktovkou Michaela Gondryho, režiséra Věčného svitu neposkvrněné mysli.

Pan Pickles (Jim Carrey) je velmi populární moderátor televizní show pro děti. Rodiče ho berou jako skvělého rodinného muže, příklad správného Američana. Problém nastane ve chvíli, kdy se Picklesovi začne rozpadat rodina. V tu chvíli mu nepomůže ani útěk k jeho pohádkám. Pickles začne pomalu propadat šílenství. Dostane se z toho?

Kromě Jima Carreyho se v se seriálu objeví i Catherine Keenerová (Uteč, Tlumočnice), Frank Langella (Neznámý, Lolita) a Judi Greerová (Jurský svět, Adaptace). Autorem projektu je režisér Michael Gondry, který s Jimem Carreym spolupracoval právě na Věčném svitu neposkvrněné mysli.

Tadek (Jim Carrey) pátrá po vrahovi vlivného obchodníka. Snímek Dark Crimes (2016). Režie: Alexandros Avranas.
Kate Winslet a Jim Carrey ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli.  Režie Michel Gondry, 2004

Žertování je také první televizní seriál, který Carrey natáčí po sebevraždě své expřítelkyně Catriony Whiteové. Ta se předávkovala léky v roce 2015. V roce 2016 natočil Carrey film Dark Crimes, kde ztvárnil šedivějícího detektiva s depresemi.

Carreymu byla sebevražda Whiteové dávána za vinu. Údajně měl Catrionu fyzicky a psychicky týrat. Také měl nelegálně sehnat léky, které pak Catriona při sebevraždě použila. Ačkoliv byl Carrey nakonec zproštěn všech obvinění, tak na něj celá situace těžce dolehla. Na nějaký čas se stáhnul z veřejného života, začal malovat a dokonce o tom natočil krátký dokument. Jeho návrat na scénu se pak nesl v o poznání temnějším duchu. Přestává Carrey být natrvalo komikem?

  • 0Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.