6. března 2018 10:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zloděj ukradl herečce McDormandové Oscara. Policie muže zadržela

Herečka Frances McDormandová letos získala druhého Oscara | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Frances McDormandová letos získala druhého Oscara | foto: ČTK

Americká policie zadržela muže, který údajně ukradl sošku Oscara herečce Francis McDormandové krátce po nedělním předáváním filmových cen v Los Angeles. Trofej jí patrně zmizela během večírku navazujícího na ceremoniál a zpět ji dostala nedlouho poté, uvedla agentura AP.

Policisté zadrželi sedmačtyřicetiletého Terryho Bryanta, který měl podle policejní mluvčí vstupenku na oscarovou after party. Podle AP se na facebooku objevilo živé video zachycující muže Bryantova vzhledu, jak líbá sošku během zmíněného večírku.

„Víte co? Nemůžu věřit, že jsem ho získal,“ pronesl na videu, načež si vyfotil několik selfies. McDormandová, která v neděli dostala za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem již druhého Oscara své kariéry, sošku nepostrádala dlouho.

„Po krátkém odloučení se Frances šťastně shledala se svým Oscarem. Setkání oslavili dvojitým cheesburgerem,“ řekl AP McDormandové mediální agent Simon Halls. Bryant byl obviněn z krádeže a vzat do vazby s kaucí stanovenou na 20.000 dolarů (412.000 korun).

Režisér Guillermo del Toro. Slavnostní 90. galavečer Oscarů (2018).
Oscar pro nejlepší herečku ve vedlejší roli tento rok patří herečce Allison...
ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.