Liberec dodržel v derby tradici

LIBEREC Zavedené pořádky se ve včerejší dohrávce fotbalové ligy neměnily. Jablonec ještě nikdy v Liberci nedokázal bodovat naplno a s prázdnou odjel i včera. V severočeském derby podlehl domácím 0:3.

Liberec ukázal, že mu dobrou formu nevzala ani reprezentační pauza, a soupeře načal velmi rychlou brankou. Jablonec ve čtvrté minutě až příliš vytáhl defenzivní blok, liberečtí hráči jej přelstili a krásnou kombinaci zakončil přesnou přízemní střelou Dočkal.

Pro jablonecké sebevědomí to byla velká rána. Ve 35. minutě se Slovan dočkal i pojištění náskoku. Při padesátimetrovém pasu Košťála se při ofsajd systému zapomněl bek Zábojník a neúnavný Kerič na třetí pokus proti Špitovi uspěl.

„Byli jsme zodpovědní a důslední, soupeř působil dojmem, že neví, jak se dostat k naší brance,“ liboval si trenér Liberce Ladislav Škorpil.

Další těžkou chvíli Špitovi připravil kapitán Homola, když devět minut po poločase nepokryl bleskurychlého Keriče a chorvatský kanonýr suverénním zakončením uzavřel skóre zápasu.

„Střetla se dvě mužstva, ale fotbal hrál jen Liberec. My jsme dělali jen takové křoví. Asi jsme po výhře s Brnem byli moc na hrušce, tak jsme z ní spadli,“ zlobil se kouč Jablonce František Komňacký.

Slovan Liberec 3 FK Jablonec 0

Branky: 35. a 54. Kerič, 4. Dočkal. Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Smetana - Valenta. Diváci: 5255. Poločas: 2:0. Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Papoušek (73. Polák), Dort (83. Frejlach), Bílek, Dočkal - Smetana (78. Nezmar), Kerič. Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz (46. Krejčí) - Michálek, Valenta (62. Klapka), Pavlík, Žofčák (86. Hloušek) - Lafata, Hesek.