Litvínov zlomil Vítkovice

Statistiky a ohlasy na zápasy 34. kola O2 extraligy

ZÁPAS KOLA

OSTRAVA Dvanáct let čekali hokejisté Litvínova na vítězství na vítkovickém ledě. Dočkali se včera, ve šlágru 34. extraligového kola.

Vítkovice - Litvínov 2:5

Litvínov v Ostravě naposledy vyhrál v prosinci 1996, od té doby neuspěl v následujících 26 případech. Včera ale žlutočerný soubor kolem kapitána Reichla tahal od začátku za delší konec a základ výhry položil už v první části, kdy dokázal na vítkovické vyrovnání odpovědět dvěma rychlými góly.

„Litvínov ukázal, proč je na prvním místě. Dostali jsme lekci z produktivity,“ zalitoval asistent vítkovického trenéra Hadamczika Kamil Konečný. Vítkovice navíc přišly do konce sezony o zraněného Varaďu. spo, čtk Branky a nahrávky: 12. Kvapil (Burger), 37. Ondřej (Klimek) - 3. Jánský (Skuhrovec, Šinkovič), 15. V. Hübl (Kubinčák), 16. Branda (Jenáček), 35. J. Černý (Reichel, Šlégr), 51. Kubinčák (V. Hübl). Rozhodčí: Hradil - Chytil, Bryška. Vyloučení: 4:9, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8077. Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1.

Plzeň - Slavia 5:4p

Branky a nahrávky: 29. Matějovský (Kracík), 34. Benák (Vlasák, M. Straka), 49. Tomas (Vlasák, M. Straka), 54. Fabuš (Kracík, Matějovský), 62. Kracík (Matějovský, Smrek) - 12. Červenka (Bednář, Kadlec), 17. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 44. Beránek (D. Hruška), 57. Beránek (Bednář, D. Hruška). Rozhodčí: Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7, navíc Dvořák - Doležal oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7760. Třetiny: 0:2, 2:0, 2:2 - 1:0.

Pavel Hynek (Plzeň): „Nevypadalo to s námi dobře, ale nesložili jsme zbraně.“ Jiří Kalous (Slavia): „Zatím nejsme schopni z té výsledkové mizérie vybřednout.“

Sparta - Pardubice 5:1

Branky a nahrávky: 24. Jerofejevs (Kratěna), 39. Ton (D. Výborný), 43. Ton (D. Výborný), 51. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Látal (Langhammer) - 21. Pivko (Divíšek, Snopek). Rozhodčí: Turčan - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:9, navíc Kratěna 10 min. a do konce utkání - Píša 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7938. Třetiny: 0:0, 2:1, 3:0.

Marian Jelínek (Sparta): „Soupeř nás v první třetině zaskočil, naštěstí jsme neinkasovali.“ Václav Sýkora (Pardubice): „Bohužel jsme měli hodně vyloučených a Sparta se dostala do tlaku. Rozhodující moment přišel, když Sparta dala gól na 2:1.“

Zlín - Kladno 4:6

Branky a nahrávky: 9. Galvas (Leška), 17. Köhler (Hamrlík, Leška), 40. Leška (Köhler, Galvas), 42. Záhorovský (Balán) - 2. Kuchler (Stieler), 7. Martin Procházka (Diviš, Nádašdi), 16. Kuchler (V. Novák, Pavlas), 46. V.

Novák (Hájek, Novotný), 58. Patera (Hájek, Martin Procházka), 59. Patera (Hájek). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc F. Čech - Hořava oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4651. Třetiny: 2:3, 1:0, 1:3.

Zdeněk Venera (Zlín): „Čtvrtý inkasovaný gól srazil mužstvo do kolen, pak jsme dostali smolný pátý.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Na zlínském ledě se často nevyhrává.“

Č. Budějovice - Třinec 0:4

Branky a nahrávky: 9. Peterek (D. Květoň, Malec), 26. Výtisk (Peterek, D. Květoň), 45. Peterek (Martynek, D. Květoň), 58. V. Polák (Gureň, Sekeráš). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (ČB) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5398. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2.

Ernest Bokroš (ČB): „Odehráli jsme velice špatné utkání.“ Antonín Stavjaňa (Třinec): „Soupeř neproměňoval přesilovky, což jej asi nahlodalo.“ Zápasy 33. kola (23. prosince)

Znojmo - Karlovy Vary 3:5 Branky a nahrávky: 8. Meidl (Tesařík), 24. Rýgl, 49. Dopita (Selingr, Kotaška) - 21.

Skuhravý (Kumstát, Řezníček), 28. Němec (Prošek), 40. Skuhravý (Košťál), 51. Melenovský (Němec), 60. Kumstát.

Litvínov - Plzeň 6:1 Branky a nahrávky: 6. Walter (Travníček), 8. V. Hübl (Kroupa), 18. Punčochář (Branda, Jenáček), 22. V. Hübl (Švarný), 24. J. Černý (Heinisch), 49. J. Černý (Reichel) - 48. Fabuš (Vlasák, M. Straka).

Pardubice - Č. Budějovice 3:1 Branky a nahrávky: 4. Havíř (Kolář I, Koukal), 26. Snopek (Divíšek, Pivko), 49. Somík (Blažek) - 44. Kůrka z trestného střílení.

Sparta - Kladno 4:3 Branky a nahrávky: 21. Netík (Kratěna), 32. Hromas (Látal, L. Procházka), 55. Ptáček (D. Výborný), rozh. nájezd Kratěna - 29. Valský (Čurilla, Novotný), 38. Frolík (V. Novák, Kopřiva), 40. V. Novák (Hájek, Novotný).

Liberec - Vítkovice 4:1 Branky a nahrávky: 2. Šachl (Bartovič, Harant), 43. Podkonický (V. Nedorost), 48. Kašpařík (Modrý), 50. Vantuch (Kašpařík) - 37. R. Hruška (Ondřej).

Slavia – Zlín 3:5 Branky a nahrávky: 40. Kraft (M. Čermák), 57. Červenka (Sloboda, Bednář), 60. Bednář (Červenka, Špelda) - 6. M. Pšurný (Roman Vlach), 10. Kollár (Rachůnek), 43. Záhorovský (Andrašovský, Míka), 48. Záhorovský (Murín), 50. Balaštík (Köhler, Galvas).

Program zítřejšího 35. kola: 15.00 Slavia - Litvínov, 17.00 Liberec - Plzeň, Třinec -Zlín, Pardubice - Mladá Boleslav, České Budějovice - Sparta, 17.30 Znojmo - Vítkovice.

Události kola

Slavia trpí. Svěřenci kouče Růžičky sice v Plzni třikrát vedli, ale nakonec prohráli v prodloužení. Z posledních patnácti utkání tak získali pouhých deset bodů.

Sparta dotáhla Vítkovice.

Hokejisté Sparty porazili v duelu o třetí místo Pardubice a bodově se dotáhli i na druhé Vítkovice.

Hvězdy kola

1. Petr Ton (Sparta) Dvěma góly a přihrávkou se podílel na triumfu Sparty.

2. Jaroslav Kracík (Plzeň) Ke dvěma přihrávkám přidal i vítěznou trefu v prodloužení. 3. Jan Peterek (Třinec) Útočné eso znovu řádilo, tentokrát na českobudějovickém ledě.

14. BK Mladá Boleslav 34 8 4 2 20 78:91 34

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry