Honduras 0 0 0 0 0:0 0

Chile 0 0 0 0 0:0 0

Španělsko 0 0 0 0 0:0 0

Švýcarsko 0 0 0 0 0:0 0

SOBOTA NA MS Jižní Korea 2 Řecko 0 Branky: 7. I Čong-su, 52. Pak Či-song. Rozhodčí: Hester - Hintz (oba N. Zél.), Makasini (Tonga). ŽK: Torosidis (Řec.). Diváci: 31 513. Poločas: 1:0. J. Korea: Čung Song-rjong - Čcha Tu-i, Čo Jong -hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo -I Čong- jong (90. Kim Če-song), Ki Song-jung (74. Kim Nam-il), Kim Čong-u, Pak Či-song -Pak Čchu-jong (87. I Sung-jul), Jom Ki-hun. Řecko: Tzorvas - Seitaridis, Papadopulos, Vyntra, Torosidis - Karagunis (46. Patsatzoglu), Tziolis, Katsuranis - Charisteas (61. Kapetanos), Gekas, Samaras (59. Salpingidis).

Argentina 1 Nigérie 0 Branka: 6. Heinze. Rozhodčí: Stark -Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Gutiérrez - Haruna. Diváci: 55 700. Poločas: 1:0. Argentina: Romero - Gutiérrez, Demichelis, Samuel, Heinze - Verón (74. Maxi Rodríguez), Mascherano, Di María (85. Burdisso) - Messi - Tévez, Higuaín (79. Milito). Nigérie: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo (75. Uche) - Kaita, Etuhu, Haruna - Obasi (60. Odemwingie), Aiyegbeni, Obinna (52. Martins).

Anglie 1 USA 1 Branky: 4. Gerrard - 40. Dempsey. Rozhodčí: Simon - Hausmann, Braatz (všichni Braz.). ŽK: Milner, Carragher, Gerrard - Cherundolo, DeMerit, Findley. Diváci: 38 600. Poločas: 1:1. Anglie: Green - Johnson, Terry, King (46. Carragher), A. Cole - Lennon, Lampard, Gerrard, Milner (31. Wright-Phillips) - Rooney, Heskey (79. Crouch). USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Onyewu, Bocanegra - Dempsey, M. Bradley, Clark, Donovan - Altidore (86. Holden), Findley (77. Buddle).

DNES NA MS * Skupina E 13.30 Nizozemsko-Dánsko (ČT 4) komentuje Jaromír Bosák on-line reportáž na www.lidovky.cz 16.00 Japonsko-Kamerun (ČT 4) komentuje David Kalous * Skupina F 20.30 Itálie-Paraguay (ČT 4) komentuje Radek Bauer

NEDĚLE NA MS Alžírsko 0 Slovinsko 1 Branka: 79. Koren. Rozhodčí: Batres (Guat.) - Leal (Kost.), Pastrana (Hond.). ŽK: Ghizzal, Jibdá - Radosavljevič, Komac. ČK: 73. Ghizzal. Diváci: 30 325. Poločas: 0:0. Alžírsko: Čaučí - Jahjá, Búghirra, Hallíš, Belhadž - Kádir (82. Džuidúra), Lasín, Zjaní, Jibdá - Džibbúr (58. Ghizzal), Matmúr (80. Sajfí). Slovinsko: S. Handanovič - Brečko, Šuler, Cesar, Jokič - Kirm, Koren, Radosavljevič (87. Komac), Birsa (84. Pečnik) - Novakovič, Dedič (53. Ljubijankič).

Srbsko 0 Ghana 1 Branka: 84. Gyan z pen. Rozhodčí: Baldassi - Casas, Maidana (všichni Arg.). ŽK: Žigič, Lukovič, Kuzmanovič - Vorsah, Tagoe. ČK: 74. Lukovič. Diváci: 40 000. Poločas: 0:0. Srbsko: Stojkovič - Ivanovič, Vidič, Lukovič, Kolarov - Krasič, Stankovič, Milijaš (62. Kuzmanovič), Jovanovič (76. Subotič) - Žigič (69. Lazovič), Pantelič. Ghana: Kingson - Pantsil, John Mensah, Vorsah, Sarpei - Annan, Asamoah (73. Appiah), K. Boateng (90. Addy), Ayew - Gyan (90. Abeyie), Tagoe.

Německo 4 Austrálie 0 Branky: 8. Podolski, 26. Klose, 68. Müller, 70. Cacau. Rozhodčí: Rodriguez - Camargo, Morín (všichni Mex.). ŽK: Özil, Cacau - Neil, Moore, Valeri. ČK: 56. Cahill (Austr.). Diváci: 62 000. Poločas: 2:0. Německo: Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich, Badstuber - Schweinsteiger, Khedira - Müller, Özil (74. Gomez), Podolski (81. Marin) - Klose (68. Cacau). Austrálie: Schwarzer - Wilkshire, Neill, Moore, Chipperfield - Valeri, Grella (46. Holman) - Emerton (74. Jedinak), Cahill, Culina - Garcia (64. Rukavytsya).

VIDEO DNE V sobotním utkání Argentiny proti Nigérii se čas od času objevilo zelené laserové světlo kolem Lionela Messiho a dalších hvězd argentinského celku. Nikdo zatím neví, odkud vycházelo, a FIFA nařídila tento incident vyšetřit. lidovky.cz VIDEO se zeleným laserem najdete na www.lidovky.cz/msfotbal

TVÁŘE VÍKENDU NA MS

Otto Rehhagel Němec ve službách řeckého výběru se stal nejstarším trenérem, který kdy vedl mužstvo na fotbalovém MS. Premiéru Řecka v JAR absolvoval ve věku 71 let a 306 dnů, čímž překonal Itala Cesara Maldiniho (na MS 2002 za Paraguay dosáhl 70 let a 131 dnů). Rehhagelovi ale rekord pokazila porážka 0:2 s Koreou.

Dejan Stankovič Srbský záložník se ve včerejší bitvě proti Ghaně postaral o zápis do historie. Jako první na světě totiž nastoupil na MS za třetí zemi. 31letý hráč Interu Milán byl už v roce 1998 členem společného jugoslávského výběru. Na minulém MS už hájil barvy Srbska a Černé Hory, letos reprezentuje samostatné Srbsko.

Miroslav Klose Na hřišti pobyl německý útočník jen osmašedesát minut, přesto stačil dát Austrálii gól a vypracovat si další řadu šancí. Kloseho trefa byla už celkově jedenáctou na světovém šampionátu - v roce 2002 i v roce 2006 se blýskl hned pěti góly. Více branek na MS dal v německém dresu pouze legendární Gerd Müller.

Abdelkader Ghezzal Útočník, jenž se v 58. minutě zapojil do utkání proti Slovinsku, aby oživil hru Alžírska. Místo toho ale pomohl k jeho porážce. Po 15 minutách se totiž nechal vyloučit - nejprve za faul před brankou soupeře, poté zahrál nesmyslně rukou, kterou sáhl po letícím míči. Slovincům stačilo jen šest minut, aby přesilovku využili.