Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Mistrovství sveta ve fotbale Jižní Afrika 2010

VČERA NA MS

Portugalsko 7 KLDR 0

Branky: 60. a 89. Tiago, 29. Meireles, 53. Simao, 56. Almeida, 81. Liedson, 88. Ronaldo. Rozhodčí: Pozo - Basualdo, Mondria (všichni Chile). ŽK: Mendes, Almeida - Pak Čchol-čin, Hong Jong-čo. Diváci: 63 644. Poločas: 1:0.

Portugalsko: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Carvalho, Coentrao - Mendes, Tiago, Meireles (70. Veloso) - Simao (74. Duda), Almeida (78. Liedson), Ronaldo.

KLDR: Ri Mjong-kuk - Čcha Čong-hjok (75. Nam Song-čchol), Pak Čchol-čin, Pak Nam-čchol I (59. Kim Kum-il), Ri Kwangčchon - Ri Čun-il, Mun In-kuk (59. Kim Jong-čun), Či Jun-nam, Hong Jong-čo -Čong Te-se, An Jong-hak.

Chile 1 Švýcarsko 0

Branka: 75. González. Rozhodčí: Al Gamdí (S. Aráb.) - Kamranifar (Írán), Al Marzukí (SAE). ŽK: Suazo, Carmona, Ponce, Fernández, Medel, Valdivia - Nkufo, Barnetta, Inler. ČK: 31. Behrami (Švýc.). Diváci: 34 872. Poločas: 0:0.

Chile: Bravo - Isla, Medel, Ponce, Jara - Fernández (65. Paredes), Carmona, Vidal (46. González) - Sánchez, Suazo (46. Valdivia), Beausejour.

Švýcarsko: Benaglio - Lichsteiner, Von Bergen, Grichting, Ziegler - Behrami, Inler, Huggel, Fernandes (77. Bunjaku) -Nkufo (68. Derdiyok), Frei (42. Barnetta).

Španělsko 2 Honduras 0

Branky: 17. a 51. Villa. Rozhodčí: Nišimura - Sagara (oba Jap.), He Sang Čong (Korea). ŽK: Turcios, Izaguirre (oba Hond.). Diváci: 54 386. Poločas: 1:0.

Španělsko: Casillas - Ramos (77. Arbeloa), Piqué, Puyol, Capdevila - Jesus Navas, Busquets, Xabi Alonso, Xavi (66. Fábregas) - Villa, Torres (70. Mata).

Honduras: Valladares - Mendoza, Chávez, Figueroa, Izaguirre - Turcios (63. Núněz), W. Palacios, Guevara, Martinez, Espinoza (46. Welcome) - Suazo (83. J. Palacios).

TVÁŘE DNE Mark Gonzalez

Vítězství svého Chile zajistil gólem patnáct minut před koncem, když naskočil do hry jako střídající žolík. Zároveň ukončil sérii Švýcarů, kteří i tak překonali rekord v počtu minut bez obdrženého gólu na MS. Šňůra jim i s turnajem v Německu před čtyřmi lety vydržela 558 minut, dosavadními rekordmany byli Italové s 550 minutami.

José Maria Aranda

Jako šéf rozhodčích odmítá kritiku výkonů sudích, i když se během odehraných zápasů nevyvarovali několika závažných chyb. Dokonce prohlásil, že je FIFA s jejich výkony velmi spokojena. „Zaznamenali jsme excelentní výkony. Některá rozhodnutí nebyla úplně dobrá, ale budeme se snažit ještě zlepšit.“