1. prosince 2008 14:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladí manželé rozřezali Němce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 16Diskuse
K trestu odnětí svobody v délce 17,5 roku byli odsouzeni osmadvacetiletá Michaela Karbanová a její o rok mladší manžel Filip (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K trestu odnětí svobody v délce 17,5 roku byli odsouzeni osmadvacetiletá Michaela Karbanová a její o rok mladší manžel Filip (vpravo) | foto: ČTK

PLZEŇ Výjimečné tresty ve výši 17,5 a 16 let za vraždu německého občana dostala dnes u Krajského soudu v Plzni trojice mladých lidí. K trestu odnětí svobody v délce 17,5 roku byli odsouzeni osmadvacetiletá Michaela Karbanová a její o rok mladší manžel Filip, se šestnáctiletým trestem od soudu odešel jejich známý, pětadvacetiletý Miroslav Kozmér.

Podle soudu vraždili zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Verdikt zatím není pravomocný. Karbanová se dnešního vynesení rozsudku nezúčastnila a požádala o to, aby soud jednal v její nepřítomnosti.

Soud uznal všechny tři vinnými už před deseti dny. Protože ale tehdy Karbanová zkolabovala při čtení rozsudku, musel soud jednání odročit. Podle rozsudku pozvala Karbanová loni v noci z 1. na 2. června do bytu v Karlových Varech německého občana s úmyslem získat majetkový prospěch. Věděla, že Karban s Kozmérem ho chtějí usmrtit.

Muži v bytě na Němce zaútočili. Jeho tělo pak rozřezali a zabalili do potravinářské fólie a osmi igelitových pytlů. Zakopali je u Krásna na Sokolovsku, mužovy věci spálili. Z jeho platební karty vybrali přes 40.000 korun, pokusili se také prodat cizincův vůz v hodnotě 390.000 korun. Němec zemřel na vykrvácení. Kromě zranění na hlavě měl pět bodných ran v
hrudníku, tři rány v srdci, utrpěl tržné a řezné rány na končetinách a měl krevní výrony po těle. Na rozřezání jeho těla se podle soudu podíleli Kozmér s Karbanem. Použili k tomu pravděpodobně nůž a sekáček.

Kozmér, který pracoval jako štábní rotmistr u elitní armádní brigády v Žatci, se podle soudu také dopustil nedovoleného ozbrojování. Ke Karbanům se údajně dostal jako jejich ochranka. Najali si ho prý kvůli Robertu Rosenbergovi, u něhož Karban nějaký čas dělal pornoherce.
Podíl na vraždě Kozmér u soudu popíral, prý jen pomáhal odklízet tělo. Podle verze manželů měl naopak smrt cizince na svědomí právě on.
ČTK
  • 16Diskuse