Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 5.10.2019 14:38

Tím, kdo nejvíce rozeštvává lidi, jsou jednoznačně média. A dělají tu "práci" ráda. Protože čím více negativního, tím více o čem psát. "Hrající si koťata" už dávno nikoho nezajímají.

P. Čech 5.10.2019 21:07

Přesně tak, máte naprostou pravdu. Média, místo toho, aby dělala to, k čemu jsou určena - informovala lidi o dění doma a v zahraničí, spekulují o všem možném, bičují nežádoucí emoce lidí, vyvolávají obecné hysterie a vůbec se chovají hyenisticky. Štvou lidi proti sobě a volně soutěží v zájmu politických stran podle toho, jak jim tyto za to platí různou formou.

Když si např. vezmete jakýkoliv problém a jdete zpět k jeho prvopočátku, vždy narazíte na nějakého novináře, který místo toho, aby si ověřil informace, které někde získal, ihned je v médiích uveřejní, ikdyž se následně ukazuje, že nemá pravdu. Novináři obecně lidem lžou ve snaze zavděčit se svým chlebodárcům - politickým stranám. A právě tady to všechno začíná.

S. Tomáš 6.10.2019 7:27

R^Lépe se to nedá popsat

P. Čech 5.10.2019 9:36

Ale ano, skutečný svět a život je někde úplně jinde. To, co zde vyvolávají novináři a politici není skutečný svět, ikdyž je to jeho součástí. Je to uměle vytvářená virtuální realita světa. Každá lidská společnost je polarizovaná a bylo tomu tak vždy. Pouze se o tom nekecalo. Většina lidí vždy měla a má i dnes zcela jiné straosti než reagovat na novinářské a politické vejšpechty. Tady je zakopaný pes! Jde o jednu zásadní věc. Kdyby teď a dnes přestali novináři v médiích okecávat Karla Gotta, za dva, tři dny po něm ani pes neštěkne. Čest jeho památce!

D. Stirsky 4.10.2019 16:29

Pokud jde o K.G., viníkem polarizace jsou: Babiš, Zeman, Duka a jejich nohsledi. Když jsem si přečetl, že zemřel, přejelo mne po zádech či kde šlehnutí. Což cítím vždy, když odejde někdo, kdo byl součástí mého dětství a mládí. Ovšem pořádnou dardu jsem schytal, když jsem si přečetl: schůze vlády, státní pohřeb (později změněný na "se státními poctami"), přejmenovávání ulic a náměstí, snad i letiště, mše v katedrále... Musel jsem se štípnout, zda se mně to jen nezdá. Takže nezbývá, než si stěžovat u výše uvedených.

P. Čech 5.10.2019 9:40

Pane Stirský, nevybírejte jen ty tři! Zásluhu na tom totiž mají nejen oni, ale téměř všichni politici a novináři. Všichni se chtějí zviditelnit a prodat co nejlépe a tato jejich činnost jim vůbec nepřipadá odsouzeníhodná, ikdyž odsouzeníhodnou je. A tady to všechno začíná.

P. Cis 4.10.2019 16:15

Opravdu Váš kamarád psal, že chce, abych chodil po pozůstalých všech zemřelých a říkal jim do očí, že si nejsem zcela jist, zda to s osobností jejich zesnulého na státní pohřeb se státním smutkem bylo?

- Nyní jsem vlastně překvapen, kterak mne mohlo překvapit, že takovou prasárnu Babiš a jeho vláda panu Gottovi byli schopni udělat...

T. Kohout 4.10.2019 14:40

Je to jasné, ďábel vyslal své posly na zem a ti žijí z polarizací a nenávistí, které zasévají každý den. A maskují se za dobrou tvář. Jistě mnozí tuší, kterého z českých kleriků mám na mysli. Čím ušlechtilejší kdo hlásá názory, tím větším pekelníkem je. Bohužel, tak to je. To snad nebylo ani za kališníků x katolíků, tolik nenávisti.

P. Cis 4.10.2019 16:25

S Vaší prvním souvětím lze souhlasit, ale proč do toho pletete kleriky?

P. Harabaska 4.10.2019 13:49

Gott prý polarizuje společnost. Myslím, že ne. Někomu se styl jeho zpěvu líbí, někomu ne. Jeho úmrtí poskytlo ale příležitost řadě duševních ubožáků sdělit veřejnosti svůj pošahaný názor na zpěváka, jemuž nesahají ani ke tkaničkám do bot. Jsou jenom malými vojáčky ve válce proti slušným lidem. Příkladem ubohosti rádoby úslužného sluhy současného establishmentu je projev jistého Daniela Zemana v komentáři na webu Seznamu. Nýmand se otřel o velikána. Zůstal po něm jen fekální smrad.

J. Orlík 4.10.2019 15:30

To je čirá spekulace, z vaší strany. Gott, jako osoba, společnost nerozděluje. Skutečnost, že se mi líbí Bob Dylan a vám Karel Gott, z nás, přece, nepřátele nedělá, byť si asi na pivo nesedneme, protože pohled na kulturu a svět obecně, bude u každého diametrálně odlišný. Jestli něco společnost polarizuje, pak je to ničím neopodstatněná glorifikace Karla Gotta, jako někoho, kdo je nenahraditelný, bez kterého končí život. Byl to právě on, kdo zabíral, za normalizace, vysílací čas v televizi i rozhlase, on, a jemu podobní, na úkor jiných hudebníků, byl to on, který na nás ryčel věčně z rádií a obrazovek, přestože docela velká část národa ho nemohla ani vidět a rádi by slyšeli a viděli i něco jiného. Člověk, který proplouvá v klidu jakýmkoli politickým systémem, nemůže být eticky v pořádku. A právě lidé, jako jsem já, patřící do té druhé skupiny, jsou naprosto jasně proti glorifikování Karla Gotta a jemu podobných. Takže opakuji. Není to osoba Karla Gotta, který společnost rozděluje, ale p

P. Harabaska 4.10.2019 19:11

Já jsem nepsal, že KG společnost rozděluje, ale citoval jsem, že "prý ji polarizuje". Už vaše jméno naznačuje, že jste malý.

J. Nový 5.10.2019 14:40

R^


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...