Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Pilný 10.1.2020 14:27

Vražda jakéhokoli cizího státního příslušníka, byť dle "zákona Lynche", je stále vraždou. Kovbojové z Texasu si stále neuvědomují, že časy se změnily, a doba, kdy si mohli dovolit vyvolávat války jak na běžícím páse, je nenávratně pryč. Může za to nejen internet, ale především wikileaks, který nám otevřel oči, a my zjistili, kdo je vlastně ten, co káže vodu... Bohužel mnoho novinářů je stále závislých na dotačních zdrojích, takže pravdu se z tisku asi nedozvíme... :-(

P. Pruner 10.1.2020 8:48

Pěkný článek napsaný autorem se zdravým rozumem. Pan Schwarzenberg se nechal zaslepit svou nenávistí k Trumpovi, kterou sdílí s americkými demokraty. Někdo nezdvořilý by dodal adjektivum "stařeckou" protože byly doby, kdy pan Schwarzenbeg špatnému vkusu tak nepodléhal.

J. Škodák 11.1.2020 4:40

Za to Vy Prunere nejste ovládaný zdravým rozumem, ale nenávistí ke Karlu Schwarzenbergovi! To adjektivum „stařeckou" není nezdvořilé, protože u Karla Schwarzenberga se jedná o moudrost a zkušenosti člověka, kterému to na rozdíl od mladšího hradního pána velmi dobře myslí!!

P. Houdek 10.1.2020 3:38

Schwarzenberg je přesvědčen, že Trump je zločinec, ale myslí si, že česká diplomacie by vzhledem k americké politice měla držet hubu. Macháček je přesvědčen, že kdyby Schwarzenberg byl členem exekutivy, nic podobného by si říci netroufl. Krásný to příklad u obou pánů mentality Gustáva Husáka. Chachá!

No tak ještě že se najdou v Evropě tací, kteří nejsou s prominutím předposraní, on si taky Schwarzenberg občas nevidí do huby, předposraní tak, jako je předposranej Schwarzenberg s Macháčkem.

P. Horák 9.1.2020 23:18

paneboze, proc tu mate toho debila co si nevidi ani do katat :)

J. Rechnovský 9.1.2020 22:36

Proč to tak řešíte? Pan Karel má ve svých 83 letech trochu i právo na menší úlety mimo realitu. Nemyslíte?

V. Petr 9.1.2020 21:15

Autor má pravdu. A to co se děje dnes je výsledkem ZBABĚLOSTI politiků EU a z části USA.

Pokud by se totiž řídili dřívějšími pravidly, vůbec by současný stav nepřipustili. Nejpozději po únosu tankerů Iránem by mu vyhlasili VÁLKU a pochodovali by na Teherán! Nedovolili by omezenou válku v rozsahu, jaký vyhovuje Teheránu!

V. Čechtický 9.1.2020 15:46

Pokud mají Američané důkazy o tom, že Sulejmání stál za útokem na saudskoarabské ropné vrty, za útokem na americkou ambasádu, za útoky na tankery odvážející ropu z Perského zálivu, případně za dalšími útoky, které lze označit za teroristické, pak by jeho zabití mohlo být ospravedlnitelné. Jak ale dnes Američanům věřit po válce s Irákem, jejíž zahájení zdůvodnili falešnými informacemi?

M. Ja 9.1.2020 16:05

Nemohly být falešné, protože pan Schwarzenberg v tom spojence podporoval, aniž by to komentoval větou "Jedna paní povídala."

A. Hrbek 9.1.2020 15:28

Pane Macháčku, je smutné, ale typické, že nevíte, že pan Schwarzenberg je jako poslanec ústavním činitelem. Zkuste si někdy, než zase něco napíšete, doplnit vzdělání

V. Čechtický 9.1.2020 15:50

To máte sice pravdu, ale řadový poslanec rozhodně nemá stejnou odpovědnost ani stejné informace, jako vládní činitelé. To byla podstata autorova sdělení.

S. Vor 9.1.2020 15:16

Einstein kdysi prohlásil,když se ho hloupí novináři v Americe ptali jak asi bude vypadat třetí světová válka..."no to nevím,ale v té čtvrté budou maximálně klacky a kameny...";-D

I. Koreň 9.1.2020 14:59

Exekutiva USA je vázána právem USA, jehož součástí je i mezinárodní právo. Mohl by někdo znalý práva říct, jak je to se zabíjením teroristů mimo území USA v rámci války s terorem?

V. Bugdol 9.1.2020 21:23

Jednotky NATO (včetně těch z USA) jsou v Iráku v roli spojenců a jsou tam legálně. Jak k tomu došlo nechme stranou. Proto útok na generála znepřátelené země na území spojence není takový problém (překročení mandátu) jako otázka toho, co tam onen generál dělal a proč Irák reagoval tak, jak reagoval.

J. Sinnreich 9.1.2020 14:50

Pokrouceni pokrytci maji svatek. Kdyz Obama s vyhrnurtymi rukavy sledoval v primem prenosu z bunkru v Bilem Dome likvidaci Osamy, tak byl tento Laureat Nobelovy ceny za hrdinu. Nenavisst k Trumpovi prekracuje hranice.

J. Schwarz 9.1.2020 14:42

To jsem zvědav na ten flip-flop našich progresivistů, až "významní západní státníci" začnou namísto do Washingtonu jezdit do Moskvy a Pekingu. Komu budou spílat, obviňovat z pokusů o ovlivnění voleb a šíření "fake news"?

P. Vostrý 9.1.2020 14:53

Buďte v klidu, to se nestane....

J. Babička 9.1.2020 14:29

Když si představím jak jsem knížeti fandil. Mrzelo mě, že měl presidenství na dosah a vyloženě naivnámi chybami si to pokazil, ale stále byl můj favorit. Teprve když začal prosazovat přijímání muslimských imigrantů do Čech a vůbec do celé Evropy jsem si uvšdomil, že ta naivita, nebyla náhodná. On skutečnš věří, že když dáme tygru dost masa, že se z něho nakonec stane vegetarián

P. Dostál 9.1.2020 17:35

Nikoliv. Kníže nemá nic proti vyhlášení války Íránu a následnému pobití jeho milionové armády. To je všechno součástí starých dobrých časů. Vždy byli nějací silní a nějací slabí. Ale trik je v tom, že i silní dodržovali formální pravidla. Nic je k tomu nenutilo, ale udržovalo to řád světa. Trumpův krok byl další krok k tomu, že pravidla nedodržujeme a silní si dělají co chtějí. Jasně, teroristi nedodržují nic, ale právě v tom je ten rozdíl. Rozdíl mezi civilizací a bezbřehým chaosem.

V. Petr 9.1.2020 21:20

Jenže Vy fakticky požadujete kapitulaci v nevyhlášené válce, která je proti nám vedena. V minulosti by byly USA i GB s Iránem dávno ve válce. Jeho dřívější akce k vyhlášení války naprosto postačují!

J. Hanzlík 9.1.2020 13:48

V souvislosti s výrokem pana Schwarzenberga se ztotožňuji s rozborem v článku Jana Macháčka. Dnes jen lituji, že byl tento zahořklý muž mým favoritem při prezidentské volbě. Zdá se, že mu definitivně ujel vlak stejně jako mnohým, kteří odmítají čelit terorismu silou, protože dogmaticky věří ve svojí vizi přeměny světa laskavým pochopením motivů organizátorů teroru. Ctí obstarožní pravidla, když se jim to hodí do krámu.

F. . 9.1.2020 13:11

To je snad poprvé, kdy s Karlem souhlasím. Že by se mu před smrtí rozjasnilo v hlavě? To se prý stává.

V. Církva 9.1.2020 13:46

Nezlobte se že to pan Macháček nenapsal tak, aby jste to i vy pochopil. Jedno z nosných témat je, že vypadá pěkně když si aristostokraté před sto lety vyhlašovali války, ale pokud jsou následkem miliony padlých je to nepodstatné sůležitější jsou timmrtví = zabití jednoho arciteroristy je nic proti tisícům mrtvým které způsobil. Svět by měl řešit ty mrtvé, ne kraviny.

Schwanzenberg jako vždy mimo!

J. Babička 9.1.2020 14:23

I tenkráte v těch šlechtických dobách platilo, že muži se zabíjejí tváří v tvář, zmije, jak se to dá.

T. Kohout 9.1.2020 14:50

Všichni pamatujeme boje mezi Richardem Lví Srdce se Saladinem!

P. Vostrý 9.1.2020 15:09

ALe houby. Jediný důvod útoku jsou příští prezidentské volby v USA... V Iránu v posledních letech panovala mezi lidmi (Šíity) značná nedůvěra k vedení země a prozápadní nálady. Tímhle útokem Trump krásně zase všechny sjednotil a otočil....

T. Kohout 9.1.2020 14:54

I v minulosti měl světlé záblesky. Třeba když Rakušanům naplno řekl, že Češi se jádra nevzdají. Každou osobu/osobnost je nutno hodnotit objektivně a ne zaslepeně, tedy s plusy i minusy. Také hostil disidenty, to taky bylo dobré. Trochu podceňoval moravské víno, tedy Blatničku. Zrovna když v Rakousku pančovali víno fridexem.


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...