31. prosince 2008 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrzí mě to. Já proti němu nic nemám

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 83Diskuse
Hana Orgoníková při jednání poslanecké sněmovny parlamentu ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hana Orgoníková při jednání poslanecké sněmovny parlamentu ČR. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Shánění kompromitujících informací se stává módou, kritizuje Hana Orgoníková, poslankyně a předsedkyně královéhradecké krajské ČSSD.

LN Co říkáte informacím, že na vás sháněl senátor a krajský vicehejtman Vladimír Dryml kompromitující důvěrné informace?

Pokud je pravda, že na mě něco sháněl, samozřejmě to odsuzuji. Zaslechla jsem také, že bylo řečeno, že jsem naopak sháněla informace já na něho. To naprosto vylučuji.

LN Čím si to vysvětlujete? Mluví se o tom, že máte spor kvůli vrchlabské nemocnici.

Sama žádný spor s panem Drymlem nemám. Pokud mám na některé věci jiný názor, říkám jej zcela otevřeně, ovšem řeším ho přímo s ním. Rozhodně bych nic neřešila takovou formou, že bych na někoho sháněla nějaké informace.

LN Dá se říct, že by se zhoršila atmosféra v krajské sociální demokracii po příchodu Vladimíra Drymla do politiky?

Pro pana Drymla jsme udělali kampaň, postavili jsme jej za královéhradecký obvod do voleb do Senátu, tam byl zvolen a já jsem ráda. Do voleb do zastupitelstva Královéhradeckého kraje jej postavil Trutnov a také byl zvolen. Obě funkce získal z pozice člena sociální demokracie a má k ní určité závazky. O to víc mě to celé mrzí, pokud jsou všechny tyto informace pravdivé.

LN Člověk má skoro pocit, že se politika natolik vyostřuje, že i takové praktiky jako shánění kompromitujících informací na ostatní se stávají pomalu běžnými...

Domnívám se, že se to stává módou, a naprosto s tím nesouhlasím. Považuji to za věc, která nepatří do občanského soužití, a už vůbec ne do politiky.

LN Pokud by se ukázalo, že se Dryml skutečně pokusil získat kompromitující materiály, jak by podle vás mělo reagovat vedení ČSSD?

To ponechám na vedení sociální demokracie.

LN A měl by podle vás sám odstoupit?

Protože jsem do toho zainteresovaná, nechci tyto záležitosti řešit já. Je to na kolektivním rozhodnutí sociální demokracie.

  • 83Diskuse
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.