Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Na koho padne Zemanův hněv?

Bývalí kolegové ze sociální demokracie se shodují, že jedním z nejvýraznějších rysů povahy nového prezidenta je pomstychtivost.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ctirad Bednář

6. 2. 2013 15:50
Chcete-li diskutovat,
buďte tak laskav a vyjadřujte se k věci. Na tlachání, tak typické pro absolventy různých politologických a podobných škol, nemám čas.
0 0
možnosti
Na kauzu, jak natočili vyjednávání zástupce Hradu se Šloufem
v hotelu bezpečnostními (?) kamerami, si ještě matně vzpomínám. Inu, cesty k prezidentské stolici mohou být klikaté a komu jde o existenci, rád si připlatí. Takových případů v české politice máme nespočet a skrytá korupce se těžko dokazuje - viz řada případů typu "akcie na úvěr" Stáni Grosse, kde je "všechno v pořádku" (vydělal obratem ruky několik desítek milionů), a přesto je jasné, že to nemohl být poctivý způsob, jak přišel k penězům.
0 0
možnosti
Zemanův novoroční projev (parodovaný před desítkou let)
- viz Šimek-Bubílková (YouTube)  Od té doby se Zeman nezměnil, pro srandu kocourkovským králíkům se jenom dohrabal na prezidenský úřad... :-)
0 0
možnosti

Vi3ol

6. 2. 2013 7:46
Každý notorik je nebezpečný svému okolí
Klaus škodí zdraví, šíří jenom negativní auru. Zeman ničí zdraví zatím sám sobě, ale brzy se dočkáme. Znají jenom nepřátele. Jeden ze sebe dělá pravičáka, druhý levičáka, oba jsou přitom prachsprostí bolševici. Vyvolávání negativních emocí je jejich metoda diskuse, přímo vyplývající z marxistického učení, kde politický rival není člověk s odlišným názorem, kterého je potřeba respektovat, ale úhlavní nepřítel, kterého musí v třídním boji zničit!
0 0
možnosti

Jvs

6. 2. 2013 8:19
Výstižné !
Nejspíš jste poskytl i vysvětlení zdánlivě nepochopitelného jevu: Uctívači V.K. se obratem změnili v příznivce M.Z. Stačí si projít zdejší diskuze. Ideje jsou jen zástěrka, bolševismus zadřený pod kůží je skutečným hybatelem.
0 0
možnosti

Pepap

5. 2. 2013 18:19
škoda času
v rámci amnestií jsou jakákoliv oznámení zbytečné.  Policie by neměla závažnými případy ztrácet čas a měla by se důsledněji věnovat řidičům, cyklistům co si dali na výletě pivo a "Smetanům" !
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

6. 2. 2013 8:50
Sám víte,
že to je jen výmluva. Toto byla první amnestie, a měl jste mnoho let čas. Ale nejspíš to bude tak, že jen bezmyšlenkovitě omíláte nějaký novinářský žvást.
0 0
možnosti
Narcistická porucha osobnosti destruuje především sebe
Nejen alkoholismus, ale i image, pobíjení přátel, udržet si defektní zážitek převahy, bezchybnosti, geniality je dost fuška. V tom i naše naděje, nejen gravitace co působí, považte, i na schodech, ale mnohem více psychosomatika sama. Lze na narcismu najít i jeho kladný přínos, jeho pozitivní polaritu. Ukončí trápení subjektu jež je jeho nositelem včas. Zevnitř nebo zvenku. Jak diagnostikovat narcistní poruchu? Věřme svým pocitům, kdekdo jsme také trochu narcist a jiný narcist v nás budí tu hněv, odpor, tu lásku a sympatie. Odi et amo, polarity se přepínají snadno.
0 0
možnosti

Pepap

5. 2. 2013 17:22
Akce Olovo (Pb) se nezdařila
tak teď možná proběhne v politické laboratoři zvané "hrad" likvidace celé Mendělejevovy chemické tabulky-............
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

5. 2. 2013 12:15
Zrada má být potrestána.
Jen ať Zeman ukáže, že se s padouchy nemazlí. Za to ho kritizovat nebudu.
0 0
možnosti

Pepap

5. 2. 2013 17:12
Dotaz
A co se Šloufem, který nakupoval hlasy pro Klause?-) 
0 0
možnosti

Černoušek

5. 2. 2013 12:04
Zadní
Kde má, pane Kalenský, Hrad zadní vchod? Který z těch vchodů pokládáte za zadní?
0 0
možnosti

Jvs

6. 2. 2013 7:58
No přeci ten,
u kterého nebyly televizní kamery.
0 0
možnosti
Nechme Zemana chvíli žít,
ať ukáže, co v něm dnes je. Jestli něco dobrého dokáže - OK. A nebo se znemožní, je to teď na něm.
0 0
možnosti
Potíž je, že on to už ukázal ...a znemožnil se.
Jenom to jisté části voličstva ještě nedocvaklo. :-P
0 0
možnosti

Pocono

5. 2. 2013 7:51
Dilema čtenářovo
Víte,co je po té mediální nalejvárně před volbama nejhorší? Že teď už člověk pochybuje, jestli těm písmenkům může vůbec věřit, i kdyby byla náhodou pravdivá. To byla medvědí služba žurnalistice :(
0 0
možnosti
Je zřejmé, že v zemích s přímou volbou jste nikdy nežil
Je zřejmé, že jste nikdy dlouhodobě nežil v zemích, kde přímá volba je zažitá a dlouho uplatňovaná. "Mediální nalejvárna", jak to, co se u nás dělo před prezidentskou volbou,  nazýváte, byla proti tomu, co zažijete v takových zemích, jen malým douškem neškodného a slabého heřmánkového odvaru.Jinými slovy, problémem, který vidíte,  nebyla média - ta to zvládla docela a) kultivovaně, b) krátkodobě a c) v proporcích, zvládla se souběžně věnovat i jiným tématům a dát jim dostatek prostoru. "Problém" plyne jen z toho, že volič byl dosud nezkušený,  všechno to pro něho bylo nové a nezvyklé. Mediální pokrytí kampaně probíhalo  téměř výhradně  z vlastní iniciativy novinářů, a ne proto, že by se týmy jednotlivých kandidátů rozhodly si média podmanit.Určitě čekejte, že v budoucnosti bude mediální mobilizace mnohem delší (ne třítýdenní, ale spíše i mnohaměsíční), intenzivnější a vyhrocenější,  zkušenost ze světa to jednoznačně ukazuje. Bude to tak především proto, že kandidáti a jejich týmy se mediální prostor naučí pořádně používat jako nástroj kampaně.Budete ještě rád vzpomínat na pionýrské doby první volby.
0 0
možnosti