130 let

Diskuze

Na krizové nebe vplouvá vzducholoď „Italia“

Pokud by mechanismem EU prošel požadavek Španělska na stamiliardy eur, se svým superdluhem by bleskurychle nastoupila také Itálie.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Fico: O takej integrácii, aká Slovensko čaká, sa nám ani nesníva
 Vláda na čele s Robertom Ficom si pripravuje pôdu na veľké zmeny, ktoré vďaka Bruselu v najbližších mesiacoch čakajú Slovensko. K hlasovaniu za „bezprecedentné prehlbovanie integrácie“ premiér chce presvedčiť aj opozičné strany. Predseda vlády a šéf Smeru-SD po rokovaní s lídrami opozičných parlamentných strán zdôraznil, že situácia v eurozóne je aj napriek už vykonaným záchranným opatreniam mimoriadne vážna. Správu o aktuálnom vývoji a ďalších plánoch má koncom augusta predstaviť prezident EÚ Herman van Rompuy. Práve dokument má ukázať aké kompetencie, a do akej hĺbky, musia členské štáty odovzdať Bruselu. „Tento materiál bude obsahovať celý rad konkrétnych opatrení prehlbujúcich európsku integráciu v TAKOM ROZSAHU, o akom sme ani v minulosti nesnívali a ťažko budeme snívať aj do budúcnosti. Budú tak zásadné, že musíme hovoriť s opozíciou, lebo je vhodný nielen dialóg, ale aj široký konsenzus,“ vyhlásil premiér. Konkrétne opatrenia ani plány však zatiaľ Fico spresniť nevedel. Presnejší obraz bližšieho vzťahu Slovenska a EÚ sa má vraj ukázať až po Rompuyovej správe Sulík: Integráciu by malo odobriť aj referendum ! http://jdem.cz/vvcm8
0 0
možnosti

Urvisu

30. 7. 2012 16:51
Obyčejným vypravěčem na závěr
Je mi jasné, že kdybych poporosil například pana Studýnku, aby svůj interkontinentální ekonomicko politický behaviorální esej s prognosticko spekulativním diskurzem, zveršovaný postmoderní prozaickou rétorikou čtenáře původně šejkspírovských sonetů… tak kdybych poprosil o přepis tohoto textu do jednoho odstavce bez uměleckých ambicí, asi bych neuspěl :) Anebo ano? Docela mne názory odborníka, jakým je pan Studýnka, na příčiny budoucího rozpadu Evropské unie zajímají, protože má konkrétní a exkluzivní informace, obávám se však, že takto zvolená rétorika v článku spíš vyprovokuje k slovním přestřelkám jen několik místních pychopatických kavárenských knihomolů, než aby zocelovala a podporovala morálku obyčejných "Vojáků všedních dnů". Churchill taky jezdíval pokecat se svými vojáky na frontu, zkuste si na jeden odstavec zahrát na Churchilla, pane Studýnko :) Děkuji.
0 0
možnosti

Bohumil J. Studýnka

31. 7. 2012 11:30
Optimální měnová oblast se nestaví od nejhořejší věžičky ...
... ale od základů. Problémem ohrožení Evropských společenství (nyní EU) bylo fedrování EMU (tedy v rozklíčování názvu přesně Ekonomické a měnové únie). Dichtung und Wahrheit! Rozjeto bylo bez nezbytných fundamentálních kroků, institutů (fiskální stránka mimo jiné)  a i to co bylo rozvíjeno, Pakt stability a růstu, bylo nerespektováno. Také princip pravdivých použitelných informací byl překrucován - a stále je a více.Unikátní příklad americké měny je neopakovatelný; stejně jako vytvoření USA samých.  Současné úporné chtění mít EMU za každou cenu, to  je to, co je dominatní příčinou ohrožení  dalším existence EU samé. Jinak slovy klasika: "Shakespeare byl velký básník. To můžete říci na obou stranách našeho rozděleného světa aniž by vás podezřívali, že přicházíte ...".Winston Spencer Churchill byl velký epochální  muž. Jím  aplikované myšlenky a zkušenosti lze rovněž používat obecně v politickém a geopolitickém  životě stále i dnes. Např. tajemství Enigmy udržel kvůli strategickým cílům i před obyvateli města Coventry před fatálním zničením německým bombardováním. Dostal Nobelovu cenu - za literaturu. Od takových se člověk může jen pokorně a nedokonale a parciálně učit stále. Ne z brožurek - z jeho knih přímo. Je toho hodně co číst a stále ještě co nového nalézt studiem W. Churchilla.     BJS
0 0
možnosti

Marek Kyncl

30. 7. 2012 16:49
To, že jsou řecké, italské,
To, že jsou řecké, italské, španělské a koneckonců i české dluhy nesplatitelné vědí všichni. Vlády, věřitelé, ratingové agentury i analytici. Stejně tak je všem jasné, že jejich příčinou není sociální stát, ale kumulace jiných důvodů - systematické neplacení daní, odliv výroby do rozvojových zemí, chroniky vysoká nezaměstanost. Státy se ovšem nemohou nacházet v trvalé roli bankrotáře, kde řešení přijímají finanční trhy namísto demokratických procesů rozhodování. Výkup státních dluhopisů centralní bankou by představoval elegantní řešení, které by většině obyvatel (a myslím tím široké spektrum zahrnující podnikatele i zaměstnance) pouze pomohlo, protože dluhy států by byly přesunuty tam, kam již dávno patří, totiž do bilance veřejného subjektu celoevropského rozměru (ECB). 
0 0
možnosti
  • Vybrali jsme pro Vás