7. dubna 2018 15:55, aktualizováno  18:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Smíchově zemřel muž, na kterého spadla stěna domu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila 7. dubna 2018 stěna domu v ulici Na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila 7. dubna 2018 stěna domu v ulici Na... | foto: ČTK

Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila odpoledne stěna domu v ulici Na Neklance v Praze 5. Muž utrpěl těžká zranění, kterým i přes pomoc záchranářů podlehl. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Policie případ prověřuje pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Informaci o nešťastné události na pražském Smíchově dostali záchranáři kolem 14:00. S vyproštěním zasypaného člověka z trosek jim pomáhaly tři jednotky pražských hasičů.

K prohledání místa neštěstí byli povoláni psovodi městské policie, kteří pátrali po případných dalších obětech. „Po prohledání sutin s negativním výsledkem místo prohledal statik a policejní pyrotechnik,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Dodal, že po ukončení ohledání byly trosky zdi odstraněny ze silnice a místo bylo zajištěno páskou.

Případ prověřuje policie. „Událost dokumentujeme a prioritně zjišťujeme, proč došlo k pádu zdi,“ řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Kriminalisté podle něj budou případ prošetřovat pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Podle svědků se těsně před pádem zdi ozval zvuk podobný výbuchu, uvedl Hulan. Proto byl na místo povolán pyrotechnik, který po prohlídce objektu explozi vyloučil. „Momentálně pracujeme s verzí, že ke zřícení stěny došlo s největší pravděpodobností vlivem povětrnostních podmínek,“ doplnil policejní mluvčí. Kriminalisté proto budou zjišťovat, kdo je majitelem objektu a jak byla zeď zabezpečena.

Zda byl usmrcený muž náhodným procházejícím, nebo třeba obyvatelem přilehlého domu, policisté neuvedli. Jejich mluvčí pouze sdělil, že šlo o muže s ročníkem narození 1975. Pozůstalým, kteří byli tragické události přítomni, poskytoval psychologickou pomoc policejní intervent.

ČTK
  • 1Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj