Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Porcování Michlů. Občas to nevyjde a jeden vypadá jako iniciativní hňup

Aleš Michl, který je na rozdíl od „jestřábí“ většiny bankovní rady proti zvyšování úrokových sazeb, se od července stane guvernérem ČNB. foto:  Dan Materna, MAFRA

Názor
Pan guvernér národní banky Aleš Michl promine, ale použijeme jej jako příkladu medvěda porcovaného ve chvíli, kdy běhá vesele po lese.
  19:11

Na spekulace o možném neudělení prověrky pro nejvyšší stupeň utajení guvernérovi národní banky reagoval například guvernér banky bývalý, Jiří Rusnok, či čerstvý prezident republiky Petr Pavel. Ano, dotyční byli na Michlovu (ne)prověrku tázáni, nikdo je však nenutil k okamžitému „porcování“, a to ani v kondicionálu.

Nepřímo o tomhle problému vypovídá čerstvý průzkum veřejného mínění, dle kterého si 35 procent dotázaných myslí, že prezident Pavel je příliš aktivní. Ono je to trochu nespravedlivé, jak je možné být příliš aktivní? Respondenti zjevně naráželi na metodu jasných a jednoduchých soudů u složitých případů – viz trivializace důchodové reformy, jakou předvedl Petr Pavel.

Guvernér ČNB Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení

Exguvernér, jako ostatní politici, též rád působí autoritativně a rozhodně, budí to dojem kompetentnosti a informovanosti. Občas to ale nevyjde a jeden vypadá jako iniciativní hňup.

Ale chtějte dnes po politicích, aby širokou veřejnost zaujali postojem: o tom nic nevím.

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat