Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

BEZR: Otázky, jen otázky. Budeme se tvářit, že Michael Jackson neexistoval?

Názory

  5:00
Pohlavní zneužívání je věc zavrženíhodná, je-li namířeno vůči dětem, platí to dvojnásob. Na tom se v našem civilizačním okruhu jistě shodneme všichni napříč vzděláním, majetkovými poměry nebo náboženským přesvědčením. Není náhoda, že usvědčeným pedofilům – jak víme z detektivek – řádně osladí pobyt ve vězení i „slušní“ kriminálníci.

Michael Jackson a Wade Robson. foto: Youtube

Tolik základní premisa, která se bezesporu vztahuje na kohokoli, počítaje v to i Michaela Jacksona. Aféra kolem před deseti lety zemřelého zpěváka, již vyvolal dvoudílný dokument Leaving Neverland, odvysílaný televizní stanicí HBO minulý týden, ovšem vyvolává řadu otázek a pochybností. 

Zlý a nebezpečný král popu? Michael Jackson se octl na pranýři

Snad každého musí napadnout, proč nebyl Jackson odsouzen už v roce 1993, kdy byl poprvé oficiálně nařčen z pedofilie, a proč Evanu Chandlerovi, otci zpěvákem zneužívaného chlapce Jordana, stačilo mimosoudní vyrovnání, byť ve výši 22 milionů dolarů? Jak si mohl otec – navíc s vysokoškolským diplomem z medicíny – nechat „zacpat ústa“ penězi? Zadruhé, jak je možné, že při další Jacksonově pedofilní soudní aféře o deset let později byl zpěvák zproštěn obžaloby ve všech deseti bodech? Budou se dnes z chybného výroku zpovídat tehdejší vyšetřovatelé a soudci? 

Michael Jackson.
Michael Jackson a Wade Robson.

Polozapomenutá nahrávka. Jackson je sexuální predátor, říkala zpěvákova sestra

Zatřetí – před pár dny byl zveřejněn rozhovor se starší sestrou Michaela Jacksona La Toyou, pořízený už v době prvního skandálu. Jacksonová zde bratrovy pedofilní sklony potvrzuje. Jestliže tedy o jeho protiprávním jednání věděla a nic proti němu neudělala, půjde dnes před soud za napomáhání trestnému činu? La Toya Jacksonová navíc tvrdí, že ji v dětství pohlavně zneužíval jejich otec Joe, což možná zpěvákovy sklony může částečně vysvětlovat, ale rozhodně je neomluví. A nicnedělání La Toyi činí ještě nepochopitelnějším.

Jediné, co zatím skandál filmu Leaving Neverland způsobil, je stahování zpěvákových písní z éteru a dost bizarní „vygumování“ jednoho dílu Simpsonových. Takže se teď budeme tvářit, že všechny chyby v minulosti udělal jen Jackson, a proto zařídíme, že odteď „nebude existovat“?

Autor:
Témata: Michael Jackson, HBO