Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAISER: Nenávist vítězí

Radek John a Vít Bárta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek John a Vít Bárta. | foto: ČTK

Věci veřejné se včera večer snažily napínat koaliční partnery a veřejnost jednáním o tom, jaké stanovisko dnes na vládě zaujmout k církevním restitucím.

Ve virváru této inscenace by nemělo zapadnout, že věcně vzato nejmenší a nejneduživější vládní strana není až tak mimo. Pokud se stát zavazuje vyplácet církvím kompenzace časově přesahující dobu trvání té vlády, vytváří další mandatorní výdaj – a bylo by docela zodpovědné, kdyby vláda svým nástupkyním aspoň naznačila, kde si myslí, že peníze posílané církvím mají brát. Stejně tak návrh VV ušetřit fúzí ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva životního prostředí.

Kdo si myslí, že to je hloupost, měl by konečně prozradit, čím přesně je jedno či druhé ministerstvo tak nezastupitelné.

Návrhy samozřejmě trpí ledabylostí a ještě víc starými hříchy VV. Éra jejich úspěšného blufování skončila loni na jaře rozkolem ve straně a sérií afér. Dnes i dětina vidí, že pád vlády kvůli církevním restitucím by byl pro véčka sebevraždou. I k tomu se sice ve stavu trvajícího zoufalství leckdo odhodlá, jenže v tomto případě zůstává ještě jeden důležitý moment, který nelze jen tak přejít – totiž osobní animozita, jíž se za rok a půl společného vládnutí nutně nastřádala spousta.

ODS dělá, že pro dohodu s církvemi obětuje vše, jenže ODS volby nechce a na cizí bluf odpovídá svým blufem. To každý ví. Zato topku véčka podezírají, že jí by pád vlády vyhovoval.

A nikoho od vymetení Víta Bárty a Radka Johna nenávidí tak jako Kalouska. Tato animozita je záruka, že jaderná zbraň použita nebude.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!