20. února 2010 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Kamarádky z Letné: Proč ženy předstírají orgasmus

Sex | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sex | foto: Shutterstock

Nedávno jsme tu v souvislosti se svatým Radkem Johnem psaly o nevěře. Ozval se nám poté muž, jehož identitu si pochopitelně necháme pro sebe. Řekneme jen to, že jde o šedesátníka, který nás oslovil „děvčata“ (děkujeme!).

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Pan X psal, že manželství je mu "nade vše svato", že doma myje okna, vytírá podlahu i žehlí. "Po čtyřiceti letech manželství s gustem dodržuji základní pravidla – podávám ruku při vystupování z auta, při nastupování počkám, až si žena sedne, pak za ní zavřu a teprve potom obejdu auto a sedám si. Nikdy jsem nezapomněl na narozeniny, výročí prvního randete a svatby. A dost možná, že by manželka našla ještě některá další moje pozitiva." A pak to přišlo: "Sice si nedělám přesnou statistiku, ale jedno je jisté – počet žen, které jsem měl v mimomanželském styku, se pohybuje výrazně nad 100."

Buch, bác. Že byste to u takového beránka nečekali? Pak se hluboce mýlíte. Právě muži, kteří si zakládají na svém gentlemanství, muži, jimž jde v sexu především o ženinu slast – právě takoví jsou k nevěře nejnáchylnější. Proč by svým talentem také plýtvali na jediné ženě? V podstatě je pochopitelné, že takový dar chtějí ukázat světu. Když někdo umí brilantně hrát na klavír, také se snaží vystupovat před publikem!

To ovšem neznamená, že pokud máte doma milého moulu, který nejen že nikdy nenašel váš bod G (ostatně britští vědci teď přišli s tím, že prý je bod G mýtus), ale potíže má i s lokalizací klitorisu a o dalších erotogenních zónách v životě neslyšel, riziko jeho nevěry vás mine. Pouze je nepravděpodobné, že by nevěry byly pravidelné a po odchodu jedné sokyně byste se musela obávat další. Na vyprávění svých dobrodružnějších kamarádů odpovídají muži tohoto typu většinou slovy: Ále, dej pokoj, mně stačí ta jedna. Nikde však není psáno, že když se o něj na večírku otře dobře vybavená kolegyně, nepodlehnou okamžitému pokušení. Zpravidla to však pro ně bude tak ojedinělý zážitek a bude pro ně spojen s tak velkým stresem a tak ničivými výčitkami svědomí, že si to jen tak nezopakují. Vy jen doufejte, že se vám s tím nebudou chtít svěřit, a tím se své tíhy elegantně zbavit. Ještě by se vám pak mohlo stát, že se ten váš poctivka do vnadné kolegyně (která už na incident dávno zapomněla) zamiluje a vy jej budete muset vytahovat z bídy sebelítosti.

Největší pozor si tedy dejte, pokud máte za muže Pana Dokonalého. Pozorného muže, který rád připravuje večeře, po nich vám masíruje chodidla a dokáže vás hodiny laskat, aniž by si dělal nároky na odměnu v podobě vlastní rozkoše. Jak v rozhovoru pro LN nedávno uvedl známý mužský šovinista Josef Hausmann, největší odměnou (a tudíž lákadlem k sexu) totiž pro muže není jejich vlastní orgasmus, nýbrž slast, kterou působí svým milenkám. Dokazují si tak svou mužnost: "Ona byla čtyřikrát! A jak u toho vyváděla!" mohou se následně chlubit v hospodě.

A pak se muži pořád diví, že ženy předstírají orgasmus!

Lidovky.cz