22. prosince 2008 7:27 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Mluví o tom celá Praha

Eva Holubová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eva Holubová | foto: Ondřej NěmecLidové noviny

Herečka Eva Holubová se pěkně odvázala a v rozhovoru s Petrou Procházkovou v televizi Z1 se pustila do Václava Klause. „Celá Praha mluví o tom, že Václav Klaus je homosexuál, už léta. Třeba je, třeba není, mně to vůbec nevadí, já mám homosexuály ráda. A že se mu říkalo Kikina, to je tabu, to se nenapíše, z toho se sranda nedělá,“ prohlásila herečka.

Holubové prý vadí, že některé věci se v bulváru objevují a jiné zase ne. Paní Holubová udělala špinavost, která pracuje s nenávistí vůči odlišnostem. Úplně stejně mohla říct: Já nemám nic proti Židům, já mám Židy ráda, ale jak to, že se nepíše, že právě XY je Žid, když se o tom baví celá Praha? Prostě hnus.

Proti podobnému používání pomluv a primitivní šeptandy vehementně bojuje spousta lidí v showbyznysu. Například Jan Kraus, dlouholetý přítel paní Holubové, kvůli tomu ze své talk show ve veřejnoprávní televizi udělal hlásnou troubu osobní kampaně proti jednomu vydavatelství. Své oblíbené téma nedávno propagoval i jako host Barbory Tachecí v jiném pořadu Z1: „Vy jste začala jako prodavačka v drogerii: Lidi říkají... To je Rytmus hnoje a podobný. To se mnou nedělejte. Mluvte za sebe. A fakta, Báro, fakta!“.

Když to pan Kraus tak pěkně vysvětlil paní Tachecí, mohl by teď své poselství jednoduššími slovy předat i paní Holubové. Byl by to záslužný osvětový čin.

Najdete na Lidovky.cz