25. ledna 2018 1:15 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Letošní zima je zatím pro údržbu příznivá

V letošním roce je sice v Náchodě o sníh nouze, ale loni si ho město užilo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V letošním roce je sice v Náchodě o sníh nouze, ale loni si ho město užilo... | foto: ARCHIV RADNICE

NÁCHOD (Královéhradecký kraj)  Máme za sebou první zimní měsíc, ale příroda se stále neukázala v plné své síle. Mimo posledních dní jsme si moc sněhu zatím ve městě „neužili“. Když si vzpomenu, jak to bylo touto dobou před rokem, je to nesrovnatelné.

V lednu roku 2017 jsme měli ve městě více než čtyřmilionový účet za úklid městských silnic a chodníků. Loňská zima byla totiž na sněhovou nadílku víc než štědrá. Díky letošní, zatím mírné, zimě tak královsky ušetříme nejen za odklízecí práce, ale i za posypovou sůl, které bylo loni jen v období od listopadu do ledna spotřebováno 362 tun.

Díky mírné zimě se tak Technické služby Náchod, které zimní úklid zajišťují, mohou společně s týmem lidí z veřejně prospěšných prací postarat lépe o běžnou správu města. Pomáhají odklízet nepořádek v různých částech města, ať jde o parky nebo třeba okolí popelnic, ale také opravují například drobné závady. Tento tým lidí jsme sestavili před několika lety z žadatelů úřadu práce. Za tu dobu co spolu pracují, se z nich stala nedílná součást městské údržby. Většinu z nich znám osobně a jde o neuvěřitelně bodré chlapíky, kteří se díky této službě dokázali postavit na vlastní nohy. Dnes už si úklid města bez nich nedokáži představit, reagují ihned na jakýkoli podnět, který se k nám na radnici dostane. Takže pokud vás ve vašem okolí trápí nějaká závada, dejte nám na radnici vědět a my se o ni pokusíme co nejdříve postarat, ať už se bude jednat o rozbitý chodník, nebo nepořádek.

Pevně věřím, že zima nám ještě nedala vale, proto kdyby náhodou nastala situace nenadálé kalamity, prosím vás o trpělivost. Ne všechny závady lze odstranit ihned, ale snažíme se je alespoň co nejrychleji zmírnit. Bohužel nejde odstranit vše naráz na celé ploše města. Proto máme pro každý rok vypracovaný plán prioritní údržby, podle kterého se v takových situacích postupuje. Tak až bude náledí, buďte přesto prosím opatrní.

Jan Birke, starosta Náchoda, ČSSD

Jan Birke, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?