Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 14 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ŠINDELÁŘ: Řešte radši hokej. Nové logo a dres reprezentace pod tvrdou kritikou

Nové logo a nový dres. Jak se vám líbí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové logo a nový dres. Jak se vám líbí? | foto: Český hokej

Nové dresy české hokejové reprezentace a především nové logo. To je téma, které od sobotního zveřejnění budí mezi fanoušky spoustu emocí.

Pomiňme grafické znázornění dresu, to, že na dresu chybí státní znak, i fakt, že pod novým logem, tedy modrým lvem, visí nápis Czech Republic, zatímco ostatní týmy mají název země napsaný ve své mateřštině. 

Pomiňme i fakt, že fanoušci autorům vyčítají zřetelnou podobu s logem již zaniklého klubu KHL HC Lev Praha, s logem Českého florbalu či švédským výrobcem nákladních automobilů Scania. 

A pomiňme i ne úplně umně vytvořený příběh vzniku loga, kde autoři poukazují na šest vrcholů hřívy lva připomínajících šest hokejistů na ledě, či na oko lva, které prý vypadá jako Štvanici, kde Čechoslováci v roce 1947 získali svůj první titul mistrů světa.

Martin Nečas se raduje z vyrovnání na 2:2.

Tak vypadaly české dresy na letošním MS.

Samotná změna brandu českého hokeje není špatný nápad, státní znak na dresu působil ve 21. století poněkud zastarale a i někdejší logo svazu potřebovalo změnu. 

Tato změna však přišla v době, kdy je stejně jako fotbal a další kolektivní sporty u nás pod velkou kritikou fanoušků, protože ustoupil ze svých dřívějších výsostných pozic. 

Národní tým už šest světových šampionátů po sobě nezískal medaili, junioři na ní čekají dokonce třináct let. Od olympiády v roce 2006 Češi odjížděli z her bez medaile hned čtyřikrát a neuspěli ani na Světovém poháru v roce 2016. 

O české obránce navíc neměl na nedávném draftu NHL zájem žádný z týmu a Češi celkově vyklízejí v nejlepší soutěži světa pozice evropských lídrů, z nichž je postupně vytlačili Švédové, Rusové a Finové.

Para hokejista Pavel Kubeš představuje nové dresy hokejové reprezentace.
Patrik Eliáš představuje nové dresy hokejové reprezentace.

Nabízí se proto otázka, jestli by tuzemské sportovní svazy neměly místo změny loga a dresů (či v případě Českého olympijského výboru prodloužení státní hymny o jednu sloku) spíš přemýšlet o tom, jak zastavit propad českých národních týmů na světové scéně. 

A v případě českého hokeje je potřeba se ptát, jestli by nebylo lepší vymyslet účinnější koncepci výchovy mladých hráčů, v níž za světovou špičkou těžce zaostává a konkurenceschopných mladíků ubývá.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...