Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ŠINDELÁŘ: Řešte radši hokej. Nové logo a dres reprezentace pod tvrdou kritikou

Názory

  6:00
Nové dresy české hokejové reprezentace a především nové logo. To je téma, které od sobotního zveřejnění budí mezi fanoušky spoustu emocí.

Nové logo a nový dres. Jak se vám líbí? foto: Český hokej

Nové hokejové dresy národního týmu? Kritika, pochvaly a spousta parodií

Pomiňme grafické znázornění dresu, to, že na dresu chybí státní znak, i fakt, že pod novým logem, tedy modrým lvem, visí nápis Czech Republic, zatímco ostatní týmy mají název země napsaný ve své mateřštině. 

Pomiňme i fakt, že fanoušci autorům vyčítají zřetelnou podobu s logem již zaniklého klubu KHL HC Lev Praha, s logem Českého florbalu či švédským výrobcem nákladních automobilů Scania. 

A pomiňme i ne úplně umně vytvořený příběh vzniku loga, kde autoři poukazují na šest vrcholů hřívy lva připomínajících šest hokejistů na ledě, či na oko lva, které prý vypadá jako Štvanici, kde Čechoslováci v roce 1947 získali svůj první titul mistrů světa.

Tak vypadaly české dresy na letošním MS.

Samotná změna brandu českého hokeje není špatný nápad, státní znak na dresu působil ve 21. století poněkud zastarale a i někdejší logo svazu potřebovalo změnu. 

Tato změna však přišla v době, kdy je stejně jako fotbal a další kolektivní sporty u nás pod velkou kritikou fanoušků, protože ustoupil ze svých dřívějších výsostných pozic. 

Národní tým už šest světových šampionátů po sobě nezískal medaili, junioři na ní čekají dokonce třináct let. Od olympiády v roce 2006 Češi odjížděli z her bez medaile hned čtyřikrát a neuspěli ani na Světovém poháru v roce 2016. 

O české obránce navíc neměl na nedávném draftu NHL zájem žádný z týmu a Češi celkově vyklízejí v nejlepší soutěži světa pozice evropských lídrů, z nichž je postupně vytlačili Švédové, Rusové a Finové.

Para hokejista Pavel Kubeš představuje nové dresy hokejové reprezentace.
Patrik Eliáš představuje nové dresy hokejové reprezentace.

Nabízí se proto otázka, jestli by tuzemské sportovní svazy neměly místo změny loga a dresů (či v případě Českého olympijského výboru prodloužení státní hymny o jednu sloku) spíš přemýšlet o tom, jak zastavit propad českých národních týmů na světové scéně. 

A v případě českého hokeje je potřeba se ptát, jestli by nebylo lepší vymyslet účinnější koncepci výchovy mladých hráčů, v níž za světovou špičkou těžce zaostává a konkurenceschopných mladíků ubývá.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat