2. ledna 2007 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Občanská válka? Ne, ani ta studená

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Když chtěl Václav Havel sdělit občanům, že s českou politikou není něco v pořádku, vymyslel termín blbá nálada. Leckdo se sice naježil, ale Havlův výrok se ujal. I ti, kteří s prezidentem nesouhlasili, uznali, že pro svůj objev našel šikovný výraz.

I Václav Klaus chtěl včera zazvonit na poplach. Vyprášit politikům kožich. Nabídnout novinářům šťavnatý titulek svého novoročního projevu. Řekl proto, že mu teď zdejší politické handrkování připomíná studenou občanskou válku.

Kde asi to sousloví prezident našel? Chodí mu snad žalovat voliči ČSSD, že jim neznámý příznivec ODS sprejuje na fasády jejich domků modrého ptáka? Píší mu snad mladí komunisté, že starým lidovcům zakroutí krky za odstřelení Kalouska?

Lynčují snad zelení modré a modří zelené? Nic takového se neděje. Jen politici se nemohou domluvit. Trucují, odvolávají, co řekli. Někdy odvolávají i to, co už jednou odvolali. Pokud se prezidentovi líbil nápad s válčením, měl mluvit o studené válce politiků. To by sedělo. Jak ovšem chtít takový výraz právě po politikovi.
Bob Fliedr, Lidové noviny

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 27 000 - 30 000 Kč