9. února 2007 8:31 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Ohluchne ČSSD?

Pravidla pro odposlechy se zpřísní, slibuje ministr vnitra Ivan Langer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pravidla pro odposlechy se zpřísní, slibuje ministr vnitra Ivan Langer. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ministr vnitra Ivan Langer včera sliboval prezidentu Klausovi, že zamezí zveřejňování policejních odposlechů. To se lehko řekne, a hůř udělá. Jako ministr vnitra sice může vyvíjet tlak na policii, aby byla zdrženlivější. Nicméně výsledek vyšetřování úniku telefonního odposlechu předsedy ODS dospělo k zjištění, že nikdo nic neví.

Přitom je jasné, že „děravá“ musela být policie, k advokátům se odposlech ani nedostal.

Politicky angažovaní policisté se nemají čeho bát - pokud je při tom nikdo nechytí, jsou beztrestní. Je přitom veřejným tajemstvím, že ČSSD si z některých policejních útvarů udělala svou stranickou agenturu. A Jiří Paroubek chce nepříliš moudře šiřitele těchto názorů popohnat k soudu.

Zlobí-li se dnes předseda ČSSD na Ivana Langra proto, že chce zamezit právě situacím, kdy Jiřímu Paroubkovi spřátelení policisté umožnili zcela zákonnou cestou přístup k odposlechům politických konkurentů, můžeme mu být vděční za takovou upřímnost.

Poskytuje veřejnosti vysvětlení: proč z policie uniklo tolik „šťavnatých“ odposlechů a proč je policie po osmi letech „úspěchů“ vlády ČSSD v tak žalostném stavu.

V zájmu své „politiky“ se pan Paroubek ničeho neštítí, proto je na místě omezit takové jako on zákonem.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!