Úterý 15. června 2021svátek má Vít 27 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Exkluzivně!! Přepis tajného textu ambasády USA v Praze

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

Přísně tajné! Jen pro pracovníky středoevropského odboru ministerstva zahraničí USA. Obsah tohoto telegramu se nesmí dostat do nepovolaných rukou! V případě obsazení Washingtonu vojsky cizí velmoci okamžitě zničit. Uložit v trezorové místnosti č. 264. Bez zápůjček!

Česká republika má přes deset miliónů obyvatel. Přibývají, ale nikdo neví tak úplně proč. Přistěhovalce tu kromě Američanů nepoznáte, neliší se většinou ani barvou pleti a mluví podobnými nebo stejnými jazyky, jako jsou slovenština, ukrajinština, moldavština a vietnamština.

Žije tu určité množství Indů, ale těm tu říkají Romové, ale ti také mluví česky a říkají o sobě, že jsou Češi a podle některých Čechů nejsou. Němci tady taky žijí, prý tu žili už tisíc let a pak tu nějak nežili a teď zase ano.(Ať historické oddělení zjistí, jak to vlastně bylo, to víte, evropská historie). Všechno jim tu sebrali. Teď tu zase všechno vlastní, takže někteří Češi říkají, že by se jim to zase mělo sebrat. Tedy až se rozpadne Evropská unie. Která pořád ještě neexistuje.

Češi žijí v tržní demokracii. Jeden hlas tu stojí v některých částech Česka kolem padesáti korun a na západě republiky je to ústavní a na východě není. Volební kampaň tu probíhá neustále každý víkend v neděli po obědě v něčem, čemu Češi říkají televizní debaty. Po volbách tu vznikají koalice, většinou nezávisle na tom, jak dopadly volby a co ve ve volební kampani politici tvrdili. Mají tu prezidenta. Podle ústavy ale nic nemůže, ale do všeho mluví. Je hlavním českým odborníkem na globální oteplování, měnové otázky, moderní historii, basketbal, tenis, hudbu, moderní umění a architekturu. Například stačí, když se jen mimochodem zmíní, že se mu nějaká navrhovaná stavba nelíbí a ona nevznikne. (Pokusím se zjistit, jak to dělá)

V Česku jsou čtyři roční období. Jaro, léto, podzim, zima. Často se ale stává, že na jaře je počasí jako na podzim, v zimě, nebo v létě, v létě jako na jaře, nebo na podzim a v zimě jako na jaře, na podzim, většinou v zimě nebývá počasí jako v létě. Aby měli Češi jistotu, v kterém ročním období si vlastně berou dovolenou, odjíždí na ni do zahraničí, hlavně do Chorvatska, kde zřejmě vlastní velkou část pobřeží, protože Jadranu říkají "České moře". Část místní vlády a podnikatelů pak vlastní část pobřeží v Toskánsku, údajně proto, že do Chorvatska se všichni Češi v létě nevejdou. Žádám o prověření informace ambasádu v Záhřebu a Římě.

Češi mají armádu. Podle některých zdrojů je bojeschopných tisíc, podle jiných dva tisíce vojáků. (Druhé číslo považuji za přehnané). Ti nám pomáhají v Afghánistánu. Čeští vojáci mají zbraně. Dokonce nakupují po dvaceti letech nové, protože do těch sovětských jim už došlo střelivo. Když chcete ale něco prodat, musíte na ministerstvo obrany za nějakým Bartákem....ale o tom někdy příště, jdu si koupit něco do KFC. Ty tu totiž mimochodem mají taky, ale nejde v nich platit dolary. (Požádat ministerstvo financí, aby to zajistilo).

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...