17. září 2009 8:47 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PETRÁČEK: Dělnický reparát

Lídr krajně pravicové Dělnické strany Tomáš Vandas hovoří k občanům Litvínova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lídr krajně pravicové Dělnické strany Tomáš Vandas hovoří k občanům Litvínova. | foto: Miroslav RadaČTK

Nemusíme se shodnout na tom, přináší-li zákaz politické strany více plusů, nebo minusů. Jistě, Dělnická strana je nechutná sebranka šířící nechutnou ideologii, ale po zákazu se stejně nějak ztransformuje, zatímco teď je alespoň pod kontrolou.

Každý se na to dívá podle svého gusta. Ale když už se stát odhodlá k zákazu, měl by postupovat profesionálně a důsledně. Tady zřejmě panuje shoda. Takže: napraví Pecinův úřad kiks Ivana Langra?

Být na místě "dělníků", brali bychom to vážně už podle nepřímých indicií. Máme-li premiéra, který by byl sám postižen norimberskými zákony, vsaďme výplatu, že zákaz fanoušků "konečných řešení" si ohlídá. A v angažmá prestižního právníka Tomáše Sokola číhá pojistka.

Co se stalo erárním právníkům, kterým u soudu neprošel vládní návrh zákazu Dělnické strany? Nevíme, nanejvýš služební výtka. Zato víme, co by po neúspěchu hrozilo Tomáši Sokolovi - ztráta prestiže, a to už je v jeho světě notný šrám.

Zbyněk Petráček

Autor

Zbyněk Petráčekzbynek.petracek@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.