Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Piráti bojovali proti papalášům, dnes jimi sami jsou. Ve vládě nedokázali nic

Zdeněk Hřib ( vlevo) a předseda Pirátů Ivan Bartoš. foto: Profimedia.cz

Názor
Pamatujete si ještě na slogan, se kterým Piráti vyrazili do politiky? Zněl „Pusťte nás na ně“. Po šesti letech v Poslanecké sněmovně a dvou letech ve vládě je všem už dávno jasné, že jediné, k čemu Piráti chtěli pustit, byly funkce a veřejné peníze.
  7:32

A těch se drží zuby nehty.

Piráti mají jen čtyři poslance, zato mají tři ministry. Neúspěšní pirátští politici se rozlezli na všemožná ministerstva a různé úřady, které jsou jimi doslova zaplevelené.

Pirátů je nějakých 1200, ale z veřejných peněz žije každý čtvrtý z nich. Strana, která kdysi bojovala proti papalášství, klientelismu a korupci, by tak dnes mohla bojovat sama proti sobě.

Jak podojit erár

Jestli jsou v něčem Piráti mistři, tak v tom, jak podojit erár. Takový Ivan Bartoš vyrazil na týdenní výlet do Jižní Koreje a Japonska, což státní kasu vyšlo na milion. Z toho 100 tisíc korun padlo na fotografa.

Pirátský vicepremiér má také k dispozici hned čtyři služební auta, tolik nemá ve vládě ani premiér.

Babiš: Vláda migraci vůbec neřeší

Bez auta ostatně nedá ani ránu pražský náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib, který na sociálních sítích pokrytecky pózuje v MHD. Hřib, který pražské řidiče terorizuje cyklopruhy na magistrále, za půl roku ve funkci najezdil ve služebním autě 14 tisíc kilometrů a svého osobního řidiče trápí stovkami hodin přesčasů. A když byl primátor, tak si z peněz daňových poplatníků nechal platit armádu asistentů za jářku půl milionu měsíčně.

Náměstkyně pražského primátora pro životní prostředí Jana Komrsková zase ze svého partnera udělala svého placeného poradce. Když se na to přišlo, tak od Komrskové sice odešel, ale pak paní náměstkyně zařídila, aby neradil přímo jí, ale o kancelář vedle. Jak jinak než u jiného pirátského radního.

Papalášství, skandály a nekompetentnost

Nejde ale jen o papalášství. Celé působení Pirátů v politice ukazuje na jejich absolutní nekompetentnost. Ve vládě nedokázali nic.

Ministr Bartoš zničil stavební zákon, který naše vláda připravila, a z velké digitalizace státní správy zbyly jen sliby. Místo toho vymyslel rušení rodných čísel za 56 miliard. Ministr zahraničí Lipavský hájí jen zájmy Bruselu a po ministru pro legislativu Šalamounovi by měla policie raději vyhlásit pátrání.

BABIŠ: Anatomie premiérových výmyslů. Není prolhanějšího politika, než je Petr Fiala

Pak je třeba připomenout ještě všemožné kauzy a skandály. Močení na zeď francouzské ambasády poslancem Michálkem, ódy na drogy europoslankyně Gregorové, sexuální skandály, alkohol a násilí exnáměstka Koláříka.

Svým papalášstvím, nekompetentností a skandály se dnes Piráti v ničem neliší od tradičních stran. V čem jsou však Piráti extrémně nebezpeční, je jejich eurohujerství, ekofanatismus a promigrační postoje. V Bruselu by bez mrknutí oka prodali vlastní babičku. Piráti ztělesňují všechno, proti čemu bude hnutí ANO v evropských volbách bojovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!