12. ledna 2017 1:49 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

V plánu je nová mateřinka i čistička, snad budeme mít štěstí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Obec Měšice by v novém roce ráda vybudovala novou čistírnu odpadních vod. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obec Měšice by v novém roce ráda vybudovala novou čistírnu odpadních vod. | foto: ARCHIV OBCE

MĚŠICE (Středočeský kraj)  Letos bychom se rádi více zaměřili na občanské vybavení, veřejné osvětlení, chodníky, výstavbu nové mateřské školy a čističky odpadních vod. Toto jsou pro nás ty nejvíce diskutované projekty, o kterých bychom nejen rádi mluvili, ale rádi bychom je i zrealizovali.

Jako každá obec, tak i Měšice potřebují nové chodníky včetně veřejného osvětlení. V minulosti docházelo k zástavbě stavebních pozemků, kde jsou tedy vybudovány nejen nové chodníky, ale i nové veřejné osvětlení.

V tomto roce bychom se rádi zaměřili na ,,starou“ část naší obce, která by si zasloužila také zvelebit. Mezi další projekty patří výstavba nové mateřské školy. V současnosti jsme na hraně kapacity a s platností nového zákona nejsme schopni přijmout všechny děti, které bychom ze zákona přijmout měli.

Tím posledním a nejdůležitějším výdajem je nová čistírna odpadních vod. V obci se zvýšil počet obyvatel, a s tím souvisí i nutná přestavba/výstavba nové ČOV. Výdaje na tuto investiční akci jsou v řádu 15 až 20 milionů Kč.

Je mi jasné, že Měšice nejsou to jedinou obcí, která má tyto problémy. A věřím, že není ani jedinou obcí, která by na tyto veškeré plány finančně stačila. Tedy i letos se pokusíme žádat o různé dotace a budeme doufat v jejich schválení. Bez dotačních titulů bychom nebyli z rozpočtu obce schopni financovat takto náročné projekty. Snad se tedy na nás usměje štěstí.

Jan Richter, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného...

Jan Richter, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování

JAN RICHTER, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného za
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz