12. ledna 2017 1:15 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Centrální náměstí na sídlištích zkrásní

Vizualizace nové podoby centrálního náměstí na sídlišti v Bohnicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace nové podoby centrálního náměstí na sídlišti v Bohnicích. | foto: VIZUALIZACE ARCHIV RADNICE

PRAHA 8 Letošní rok je pro naši městskou část velice důležitý, protože bychom rádi zahájili revitalizace centrálních náměstí Sídliště Bohnice a Sídliště Ďáblice.

Těmto dvěma investičním akcím přikládáme mimořádný význam, protože ovlivní na mnoho let podobu těchto lokalit a v případě úspěšné realizace mohou pomoci k jejich významnému rozvoji. Usilovali jsme proto, aby místní obyvatelé mohli ovlivnit podobu těchto revitalizací.

Nejdříve proto studenti vypracovali prvotní návrhy. Občané pak měli možnost se k nim vyjádřit a jejich připomínky významně ovlivnily podobu požadavků, které jsme kladli na zpracovatele projektových dokumentací. Jejich návrhy jsme vystavili v Kulturních domech Krakov a Ládví, kde proběhla veřejná projednávání s občany, která nám byla velkým vodítkem při volbě vítězných projektů.

V případě centrálního náměstí Sídliště Bohnice jsme zvolili návrh, který ho chce změnit na volně plynoucí parkově upravený prostor. Ten by se stal pomyslnou vstupní bránou do rekreační trasy vedoucí až k Ďáblické hvězdárně. Chceme, aby se celé toto veřejné prostranství stalo volně průchozím pro pěší, proto zde budou odbourány bariéry. Jeho atraktivitu zvýší vysázení vegetace a výstavba víceúčelového přízemního altánu s občerstvením a veřejnou toaletou.

Cílem revitalizace centrálního náměstí Sídliště Ďáblice u metra Ládví je, aby se toto frekventované místo proměnilo na prostor pro scházení se místních obyvatel a místo pro pořádání různorodých veřejných a společenských akcí. Nově by měly být od sebe odlišeny plochy s různými vlastnostmi a funkcemi. Toho dosáhneme i tím, že budou použity různé typy materiálových řešení, zeleně, mobiliáře a svítidel.

Rekonstrukce budou rozděleny na dvě etapy. Veřejnost tak bude mít zachovaný přístup do těchto významných veřejných ploch. První etapy by měly být hotovy do konce tohoto roku.

Roman Petrus, starosta Prahy 8, ČSSD

Roman Petrus, starosta Prahy 8, ČSSD

ROMAN PETRUS, starosta Prahy 8, ČSSD

Najdete na Lidovky.cz