Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Politicky nekorektní hlas pro život

Názory

  19:05
Ad LN 30. 7.: Jedí psy, které chovají na maso. To je špatně?
"Když se jedná o zvířata, stává se každý náckem. Pro zvířata je Treblinka každodenností." Tolik Isaac Bashevis Singer, laureát Nobelovy ceny za literaturu v roce 1978.
"Krutost ke zvířatům a jejich utrpení je největší hřích člověka." (Romain Rolland,laureát Nobelovy ceny za literaturu v roce 1915).
Co k tomu dodat ? Jenom to, že je mi opravdu hluboce líto, že Lidové noviny,hlásající o sobě, že jsou demokratický deník,propůjčily hlas jednomu z hlasatelů oné druhé Treblinky (bez uvozovek!) A že člověka bezděky napadají i jisté historické souvislosti, jako třeba rok 1942, kdy bylo Václavské náměstí  zcela zaplněné lidmi, nadšeně hajlujícími na počest mrtvého Reinharda Heydricha a žádajících co nejpřísnější trest pro parašutisty, kteří ho zabili. A k tomu rok 2008, kdy dle průzkumu je 94% národa na straně policisty, jenž brutálně zmlátil mladou ženu, která se "opovážila"  pokojně demonstrovat proti mašírujícím neonacistům. A eutanazie, kde se cudně mlčí o tom, že v Holandsku,které ji jako první země na světě za velkého hurá liberálů všech zemí zavedlo,už tři roky poté umírá stále více starých lidí rokou lékaře NIKOLI NA VLASTNÍ PŘÁNÍ, ALE NA PŘÁNÍ PŘÍBUZNÝCH A DĚDICů!
Nějak to spolu všechno souvisí....
Vím, jakýkoli hlas pro život je politicky nekorektní, jak to velice jasně vyplývá z celkového dobového kontextu. Ale začal jsem citátem a budu jím také končit:
"Záležitosti zvířat pro mne mají větší význam, než starost, že se zesměšním, neboť jsou neodlučně spojeny  se záležitostmi lidí. " (Emil Zola)
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!