Bejvávalo dobře. Hlavně ať se nikdo nesnaží znovu zavádět starý režim

Premium

Iva Pekárková. | foto: MAFRA

Nechce se mi věřit, na co všechno lidé vzpomínají se slzou v oku. Oplakávají závodní jídelny (ano, ty, ve kterých jste si každý den mohli vybrat z nabídky přesně jednoho jídla a salát představovaly tři víceméně zelené listy macerující ve vodě s octem, cukrem a solí).

Auta, která se pořád rozbíjela, a tak mohl opravdový muž trávit víkendy vleže pod nimi.

Dokonce holé, nedávno postavené, betonově šedé paneláky se škvírami mezi panely vyspárovanými dehtem. (Jakmile paneláky vyspravili, zateplili a omalovali všemi barvami, už to podle vzpomínačů není ono, příliš to připomíná kapitalismus.)

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (4 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.