Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

SCHNEIDER: Je Pavel Šafr ruským agentem?

Názory

  11:16
Praha - Aktuálním problémem dneška je totální zmatek. Tedy v některých hlavách určitě. A do toho zmatku ještě přidávají něco jedu ze svého arzenálu samozvaní ochotničtí kádrováci, kteří iniciativně označují některé informační servery za nespolehlivé, nepravdy, nesmysly, žvásty a hoaxy publikující. Jenomže tito šmíráci lžou tak, že se o nich dá říci, že není pravdou ani opak toho, co říkají! Jsou totiž zaměření jenom na jednu stranu, lidově se tomu výstižně říká, že čůrají po větru.

Pavel Šafr foto: archiv

Ten všeobecný informační chaos dokonce zmátl ministra vnitra natolik, že k jeho potírání ustanovil speciální útvar na ministerstvu vnitra. Má prý chránit čistotu předvolebního boje proti hrozbám, jejichž původ zcela ideologicky situuje na východ od naší republiky.

Takové obavy projevil v úterý server forum24.cz. Svou konstrukci podpořil tvrzením, že (samozřejmě „podle dobře informovaného zdroje“) pražského městského státního zástupce Jaroslava Šarocha, dozorujícího vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, „před několika dny navštívil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který tvrdil, že jel jen náhodou kolem, a tak se zastavil na kus řeči. Zajímal se přitom o kauzu Čapí hnízdo a tázal se, v jaké fázi je vyšetřování a zda bude vzneseno nějaké obvinění. Tento postup právníci nepovažují za běžný.“

Pak server ještě uvedl, že dozorovému státnímu zástupci údajně bez jeho vědomí příslušný spis odnesli pracovníci vrchního státního zastupitelství, které řídí státní zástupkyně Lenka Bradáčová, s tím, že budou vykonávat nad případem dohled. Učinili tak prý bez předchozího písemného vyžádání a bez procesních formalit, což je podle serveru zcela neobvyklý, třebaže ne nezákonný postup.

Server dovodil, že „jelikož tito státní zástupci se již v minulosti výrazně angažovali na straně Andreje Babiše v konfliktu o policejní reorganizaci, hrozí, že případ bude zameten pod stůl s ohledem na blížící se volby.“

Aniž by se na Chovancově speciálu zdvihl vánek větérku, Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) předvedlo, jak se má v takových případech reagovat. Doslova v reálném čase se ohradilo proti „lživým údajům obsaženým v článku O vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se zajímají státní zástupci blízcí Babišovi zveřejněném dne 28. 3. 2017 bez uvedení autora na serveru Forum24.cz“.

Tiskový mluvčí NSZ Petr Malý zdůraznil, že informace o údajné schůzce nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana se státním zástupcem Městského státního zastupitelství v Praze Jaroslavem Šarochem, která se měla týkat trestní věci mediálně označované jako kauza Čapí hnízdo, je zcela smyšlená. Tato a další dezinformace obsažené v článku mohou ohrozit důvěryhodnost státního zastupitelství, a proto již oslovilo redakci webového portálu s žádostí o zveřejnění dementi a omluvy.

Shrňme si předchozí informace.

Státní administrativa má údajně velkou péči o čistotu předvolebního boje, zejména s ohledem na desinformační aktivity z ruské strany.

Nejvyšším státním zastupitelstvím odhalená a vyvrácená desinformace, zveřejněná serverem forum24.cz, byla vypointována předvolebně.

Server forum24.cz v době vzniku tohoto článku na žádost NSZ dosud nereagoval.

Z toho vyplývá logický závěr: Je šéfredaktor Pavel Šafr serveru forum24.cz ruským agentem?

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...