Stavby pro hadr. Protipovodňovou ochranu mají, ale nevyužijí ji

Premium

Rozvodněné Labe a zatopené silnice v Ústí nad Labem. (4. ledna 2023) | foto: ČTK

Zimní povodně obnažily naše zoufalé nakládání s veřejnými penězi. V Ústí nad Labem se již při vánoční povodni zatopila takzvaná protipovodňová vana, která měla chránit silnici před velkou vodou až do hladiny Labe 720 centimetrů. Řeka této výše hladiny nedosáhla při první povodni, nedosáhne ji ani o víkendu, kdy má současná povodňová vlna kulminovat.

Stavba za 600 milionů korun nezafungovala, ba co víc, její provoz má ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které o tom vůbec nevědělo (patrně mnoho let), a tedy absolutně zanedbalo údržbu. Primátor města to tentokrát schytával neprávem, nakonec ŘSD vzalo veškerou vinu na sebe a potápěči zprovoznili nefunkční ventil, prý jej ucpal kus hadru.

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (1 příspěvek)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.