Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

VAVRDA: Reklama na válku zdarma. Kdo z vás by bez Haška věděl, kolik Rusů je v NHL?

Dominik Hašek foto: Petr KozlíkMAFRA

Názor
Dominik Hašek se do historie hokeje zapsal výrazným písmem. Je jedno, jak vysoko jeho brankářské dovednosti stavíte, jen málokdo jeho jméno opomene ve chvíli, kdy má jmenovat top pět maskovaných mužů tohoto sportu. Při pohledu na jeho další aktivity už to tak slavné není.
  15:45

Podnikáním díru do světa neudělal, před pár měsíci neuspěl při volbě do čela českého hokeje.

„Hašana“ tyto neúspěchy neodrazují – což je třeba ocenit – a pustil se do boje dalšího. Do osobní „války“ s Rusem. V zemi, která vede vojenskou operaci na Ukrajině, už naštval kdekoho.

To mu nestačilo. Přehlédl, že ruské tenistky hrály v létě Prague Open a že v extralize působí i útočník Nikita Ščerbak, a začal brojit proti příjezdu Rusů v dresech týmů NHL, které mají příští pátek a sobotu otevřít sezonu slavné zámořské ligy v Praze.

Světe, div se, jeho iniciativu podpořilo také ministerstvo zahraničí, které má zjevně svých zaměstanců a diplomatů málo.

Hertl a Šimek chtějí ruské spoluhráče v Praze. Nejsou součástí války, hlásí

„Nejde o trest. Ale o bezpečnost nás a našich spojenců,“ opakuje Hašek urputně „čisté“ záměry své snahy.

Na druhou stranu: souvislost mezi účastí nejspíše tří ruských hokejistů placených kluby NHL a bezpečností naší země se hledá těžko. Všichni mají platná víza, nežádají o nová. O tom, že by měla být zneplatněna i tato, se teprve jedná, Evropská unie to nenařizuje, ale chce to doporučit.

Těžko si představit, že borci, kteří si vydělávají dolary za velkou louží, využijí pražského výletu k propagaci války. Hašek by sám měl dobře vědět, jak zákulisí NHL funguje.

A hlavně: Kdo z vás věděl, že týmy San Jose Sharks a Nashvillu mají na soupisce ruské hokejisty? Při vší úctě, jestli někdo teď dělá Putinovi a jeho válečným choutkám zadarmo reklamu, tak je to Hašek.

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat