Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

WEISS: Dojde na transparent "Nechte mluvit Šloufa"?

Miroslav Šlouf nakonec lídrem pražské kandidátky SPOZ nebude. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Šlouf nakonec lídrem pražské kandidátky SPOZ nebude. | foto: ČTK

PRAHA Dojde na transparenty „Nechte mluvit Mirka“? Už je to tak, že možné vystoupení Miroslava Šloufa ve vlajkovém diskusním pořadu veřejnoprávní televize bylo politickou událostí číslo jedna tohoto týdne.

Šlouf by tak korunoval svůj triumfální návrat na scénu zahájený zvolením do čela pražské kandidátky Zemanovců. Nakonec v televizi nebude – prý proto, že vše přebilo ohlášené zavření dolu Paskov. To sice budí podezření, nicméně televize aspoň přiznala, že se se Šloufem skutečně počítalo.

Není to dekadentní, že lobbista, který od doby, kdy byl šéfem premiérových poradců, neměl žádnou veřejnou funkci, může být na týden středobodem politického vesmíru? Ale ono to aspoň v pravidlech politického rybníčku dává smysl.

Šloufovy kroky v posledních dnech zadělaly na mnoho nepříjemností straně SPOZ, a tedy i prezidentovi. Takže přímo souvisejí s tím, kdo a jak pevně drží v této zemi moc. Anebo by snad bylo informativnější, kdyby do studia dorazili lidés mandátem, právoplatní funkcionáři a kandidáti dotyčné strany?

 Ti, kteří v těchto dnech přicházejí ve volebním programu s takovými perlami jako jízda vlakem zdarma nebo regulace nájemného pro znevýhodněné skupiny obyvatel? Vždyť je na první pohled jasné, že tyto nápady nikdo nemůže brát vážně, nejméně ze všech ti, kteří je navrhují. Novinář tu nemá moc na výběr.

Šlouf umí hezky otočit nůž v ráně a to, na co by případně mohl před kamerou zavzpomínat, je pro volby i mocenské poměry v této zemi momentálně docela důležité. Ne důležitější než budoucnost ostravských dolů, ale o té se bude mluvit na mnoha místech.

Nejbizarnější poznatek, který si z toho pečlivý pozorovatel mohl odnést, je, že lidé, kteří Šloufa znají, ho zásadně titulují „inženýr“. Je to takový pěkný ornament bezobsažnosti politiky.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!