Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

WEISS: Papaláš roku

Názory

  9:13
Opůvodu slova papaláš sice jazykovědci nemají jasno, ale jeho ústrojnost v jazyce je mimo pochybnost. Na Paroubkovi ulpívá s pozoruhodnou spontaneitou.

Jiří Paroubek sleduje sčítání hlasů. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Předseda ČSSD to musí vnímat jako nespravedlnost – o privilegia moci ho připravil Topolánek, takže od té doby, co Paroubkova kolona v roce 2005 na Novojičínsku vytlačila několik aut ze silnice, což komentoval slovy, že jeho řidiči „vědí, jak mají jezdit“, už uplynul drahný čas.

Snaží se ovládat, takže výbuchy chvástavosti typu „Kdo z vás to má“ vlastně nejsou časté. A přece tu nálepku ne a ne setřást.
 Že by to bylo v Paroubkově vystupování podbarveném jeho minulostí? V jeho permanentně zachmuřeném výrazu, který umí nahradit jen úsměvem kočky Šklíby?

V tónu, z něhož kape nadutost a opovržení, takže i banální zahajovací fráze „tak podívejte se“ pak nabývá přezíravého tónu, jako by vše, co bylo dosud řečeno, smetl ze stolu?

Proto není divu, že anketu o papaláše roku by nejradši zakázal, anebo aspoň nařídil lidem, jak mají hlasovat. Jenže Topolánek je jiný typ, tomu když už lidé nadávají, tak do buranů. Zato Paroubkovy šance na papalášský titul opět vzrostly.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat