Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zelení libereckého lídra nevyměnili

Názory

  19:07
Ad LN 22. 3.: Zelené spojuje vidina úspěchu

Musím opravit nepřesnost v článku Petra Honzejka „Zelené spojuje vidina úspěchu“ (LN 22.3.). Autor píše, „V Libereckém kraji…republiková rada Strany zelených vyměnila lídra kandidátky.“

   Ve skutečnosti sice došlo na jednání 12.února v pražském Mánesu k hlasování o lídrovi liberecké kandidátky, které skončilo poměrem 13:12 ve prospěch Petra Pávka při třech abstencích, ale toto hlasování následně ústřední revizní komise jednomyslně prohlásila za neplatné - ze zcela zřejmých důvodů.  Nadpoloviční většina nutná ke změně by musela být minimálně patnáct hlasů.

  Protože zmíněné hlasování bylo takto těsné, obával jsem se, aby případný spor o vedení kandidátky Stranu zelených v citlivém období před volbami nepoškodil. Proto jsem dalšímu hlasování, které mělo proběhnout 25.února, zabránil. Dopisem členům republikové rady jsem se místa lídra liberecké kandidátky dobrovolně vzdal. V takovém případě dle stanov automaticky postupuje na místo lídra druhý kandidát v pořadí, v tomto případě tedy Petr Pávek.

Je mi líto, že se celá záležitost dostala do médií a ještě ve zkreslené podobě. Přesto pevně doufám, že  čtenáři a voliči  budou Stranu zelených posuzovat především podle jejího volebního programu  a podle kvality všech kandidujících.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...