Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZLÁMALOVÁ: Ministr si užil velký den - odvolával

Zdeněk Žák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Žák | foto: MAFRA – Michal Šula

Ještě že jsou volby už za měsíc. Ministr dopravy v demisi a metropolitní lídr SPOZ, strany s velmi nejistou šancí na vstup do sněmovny, by se jinak začal nudit. Neměl by totiž už koho odvolávat.

Včera si zase užil velký den, kdy se na jeden zátah loučili šéfové Ředitelství silnic a dálnic, Ředitelství vodních cest i Drážního úřadu. Odešli bez předchozí kritiky a vysvětlení, přesně jako exředitel Českých drah Petr Žaluda.

Z firem, nad nimiž má Zdeněk Žák moc, zůstalo ušetřeno jen Řízení letového provozu. Na generálního ředitele Jana Klase se ministr chystal hned, jak měl začátkem srpna vyřešeného Žaludu.

ČTĚTE TAKÉ:

U této firmy s vysokými zisky, zaměstnávající sebevědomé letové dispečery, již mají platy vyšší než jejich šéfové, ale musel Žák zacouvat. Dispečeři se postavili za svého šéfa a ministrovi oznámili, že klidně paralyzují lety nad Českou republikou. Na mezinárodní ostudu se zablokovaným nebem si Žák netroufl.

Pozoruhodná je ministrova odpověď na otázku, jestli by změny nepočkaly na legitimního nástupce: "Nedokázal bych si zdůvodnit nečinnost, kvůli politice nesmíme přestat řídit tento stát." Zemanovi ministři si poslední dny moci užívají naplno. Jiří Rusnok to dotáhl až na fotku do New York Times, které nezaujal ani činem, ani názorem, ale početnou suitou, která ho obklopovala při výstupu z vládního airbusu v New Yorku.

A tam přitom nejsou zvyklí, že by premiéři přistávali s dvoumístnou cessnou.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...