Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

ZVĚŘINA: Ministře, už tu nebydlíš. Úředník ze Včelné vzal spravedlnost do svých rukou

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Naše obec se za vás stydí, a proto vám rušíme trvalý pobyt, napsal úředník obce Včelná ministru Adamu Vojtěchovi. Rozhodl se politika takto „potrestat“, protože se mu nelíbí, že ministerstvo zdravotnictví vydávalo protiepidemická opatření, z nichž některá soudy rušily jako nezákonná.
  15:00

Vojtěch: V Praze vzniknou očkovací místa pro lidi bez registrace. Pokud se osvědčí, mohou být i jinde

Starostka Včelné, která je momentálně na dovolené, slíbila, že tohle protizákonné rozhodnutí zruší a pánovi jeho úřední pravomoc odebere. Potud směšná epizoda dětinské pomsty.

Nešťastný úředník je dozajista přesvědčen, že je ryzím demokratem bránícím právní stát, ale ve skutečnosti je mentálním bratrem všech, kteří chtějí zákon brát do vlastních rukou a okatě právo ignorovat. Ministr Vojtěch přece nemůže mít pravdu, a tedy ani žádná práva.

Zatím tihle lidé v zemi nepřevládají, ale kdo ví, kam až může zajít omezenost spojená s nenávistí. Vzpomeňme na důchodce – teroristu Baldu, který chtěl vykolejit vlaky v rámci boje proti imigrantům, také si o sobě myslel jen to nejlepší.

Člověk se až bojí na tohle téma vtipkovat, ač je to doposud zaplaťbůh hlavně legrační. Tihle lidé by neváhali kvůli svému bludu ostatním ubližovat.