Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Necid vystřelil gólový základ. CSKA postupuje

PRAHA Je jisté, že kromě Tomáše Rosického z Arsenalu uvidíme ve čtvrtfinále Ligy mistrů dalšího českého fotbalistu. Útočník Tomáš Necid přispěl k překvapivému postupu CSKA Moskva přes FC Sevilla jedním gólem v odvetě. Po domácí remíze 1:1 ruský klub včera zvítězil na hřišti soupeře 2:1.

Nezvykle brzy se loučila s vyřazovacími boji Chelsea bez zraněného brankáře Petra Čecha. V domácím prostředí nevymazala ztrátu proti Interu Milán a v prestižní soutěži navíc doma prohrála poprvé od roku 2006. Jedinou trefu zápasu obstaral kanonýr Samuel Eto’o.

CSKA se naopak tak daleko v Lize mistrů ještě nikdy nepropracovalo. Že to letos moskevskému klubu vyjde, začali fanoušci tušit po brilantní Necidově akci z 39. minuty. Rychle zkrotil přihrávku, odstoupil od obránce a chytře vystřelil do míst, kam se brankář natahoval po míči marně. Sevilla zvládla rychle odpovědět, ale vyrovnání Perottiho nemohlo zkazit velkou noc japonskému záložníkovi Hondovi. Kromě toho, že našel Necida před prvním gólem, přímým kopem po výměně stran definitivně zlomil odpor soupeře.

Kouč José Mourinho s Interem zase dokázal, že zná recept, jak udržet svůj bývalý klub pod kontrolou. Snad s výjimkou několika penaltou zavánějících zákroků ve vápně se to v odvetě s Chelsea povedlo. Když dvanáct minut před koncem zakončil přesně Eto’o, vyhlídky „Blues“ poklesly na minimum. I kvůli přísnému vyloučení útočníka Drogby. Chelsea v uplynulých třech sezonách došla vždy minimálně do semifinále, Inter naopak třikrát za sebou skončil v osmifinále – to po včerejšku přestalo platit.

***

Liga mistrů

Odvety osmifinále

Chelsea - Inter Milán 0:1 (78. Eto'o), první zápas 1:2, postupuje Inter FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (41. Perotti - 39. NECID, 55. Honda), první zápas: 1:1, postupuje CSKA Moskva. Dnešní program FC Barcelona - Stuttgart (ČT2), první zápas 1:1, Bordeaux -Olympiakos Pireus (Nova sport), první zápas 1:0.