30. prosince 2008 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nekuřte s Lidovými novinami

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Pět dobrovolníků. Na Nový rok skoncují s kouřením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pět dobrovolníků. Na Nový rok skoncují s kouřením. | foto: koláž LNViktor ChladLidové noviny

Vážení čtenáři, začíná druhý ročník kurzu odvykání kouření. Věříme, že jej budete sledovat ještě v hojnějším počtu než vloni. A doufáme, že vám pomůže ve vašem boji s cigaretami a nikotinem.

Co najdete v příloze LN
Příloha vám má usnadnit vaše rozhodnutí. Dozvíte se v ní vše podstatné o kurzu Život bez cigaret. Odborníci vám poradí, jak na to. Přečtete si o lécích a pomůckách, které vám mohou odvykání usnadnit, a o odborných pracovištích, kde vám můžou pomoci.


Co najdete v lekcích kurzu
Vlastní kurz začíná v pátek 2. ledna, kdy vychází první lekce. Od pátku až do konce měsíce najdete v LN každý den jednu lekci (kromě nedělí, kdy LN nevycházejí). V nich můžete sledovat skupinu dobrovolníků, kteří se rozhodli skoncovat s kouřením. Trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák a další čtyři lidé budou bojovat s nikotinem doslova na stránkách LN. Podrobnosti najdete v první lekci kurzu, která vyjde v pátek.

Dobrovolníci se budou denně svěřovat vám, čtenářům, se svými úspěchy, neúspěchy a zkušenostmi. Jejich úsilí bude komentovat tým lékařů z Center léčby závislosti na tabáku: dr. Eva Králíková, dr. Lenka Štěpánková a dr. Ludmila Pohlová. Účast přislíbila i dr. Kateřina Langerová z České koalice proti tabáku. Zmíněné odbornice se budou snažit, aby jejich komentáře pomohly nejen dobrovolníkům, ale také vám, čtenářům.

Kromě reality show budou součástí lekcí i zajímavé a užitečné články, které mohou pomoci všem odnaučujícím se či váhajícím kuřákům. Ve spolupráci s odborníky vás budeme informovat o jednotlivých způsobech odvykání kouření, budeme vyvracet mýty a pověry v této oblasti, rozebírat jednotlivé aspekty války s nikotinem. Ale hlavně: budeme se snažit přinášet vám užitečné tipy a rady, rozhodnete-li se s cigaretami skončit.

Co najdete na internetu
Současně s lekcemi v novinách bude náš kurz probíhat i na internetových Lidovkách. Na stránce www.lidovky.cz/nekurte najdete další doplňující informace k novinovým lekcím. Velmi zajímavé určitě budou videozáznamy účastníků reality show, které budeme doplňovat v průběhu celého kurzu. Zážitky Tomáše Dvořáka a dalších budete tak moci nejen číst, ale také slyšet na vlastní uši a vidět na vlastní oči.

Připravujeme však pro vás spoustu dalších projektů. Sledujte proto nejen tištěné noviny, ale také internet. Jen tak získáte kompletní kurz.

Kdo je partnerem kurzu
Hlavními partnery kurzu jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna a dodavatel přípravků Nicorette určených právě odvykajícím kuřákům.

  • 14Diskuse
Najdete na Lidovky.cz