Nováček dal mistrovi sedm gólů

branky. Vyrovnaný stav ale trval jen ZÁPAS KOLA krátce. Ještě v téže minutě si totiž Statistiky a ohlasy na zápasy 42. kola O2 extraligy

PRAHA V divokou přestřelku se zvrhl zápas mezi úřadujícím mistrovským týmem Slavií a extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi. Ten od začátku zápasu vedl, ale Slavii se podařilo několikrát vyrovnat. Tři body Mladé Boleslavi nakonec zařídil dvěma góly Tomáš Nouza.

Slavia - Ml. Boleslav 5:7

Hosté začali aktivněji a v 9. minutě se dostali do vedení, když Nerudu překonal po buly Benda. Ve 14. minutě to s Pražany vypadalo ještě hůř, na 2:0 zvyšoval Vrbata. „Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu a v podstatě celé utkání jsme tlačili káru do kopce,“ litoval slávistický asistent Jiří Kalous.

Domácí ale dokázali dvoubrankový náskok smazat. V 17. minutě, krátce po skončení přesilovky, snížil Doležal a o 33 vteřin později bylo vyrovnáno. Šindelář pouze vyrazil Červenkovu střelu a Vašíček bez problémů dopravil puk do opuštěné Kolařík srazil puk do vlastní branky.

I ve druhé dvacetiminutovce pokračovala přestřelka a po 40 minutách svítil na ukazateli skóre stav 4:4. Mladá Boleslav se v 50. minutě dostala znovu do vedení. Při přesilové hře překonal Nerudu pohotově dorážející Král.

Ani tentokrát to však hostům nestačilo a Slavia dokázala zásluhou Kadlece počtvrté vyrovnat. Pak už zápas patřil jen Nouzovi. Nejprve po Vašíčkově chybě překonal Nerudu pošesté a při power play domácích uzavřel skóre zápasu. „Chtěli jsme tady uhrát bod, ale naše síla byla tentokrát znatelná, a proto jsme vyhráli,“ pochvaloval si kouč nováčka Jaromír Šindel. čtk, giv Branky a nahrávky: 17. Doležal (Drtina), 18. Vašíček (Kraft, Červenka), 28. D. Hruška (Žižka, Beránek), 35. D. Hruška (Beránek), 55. Kadlec (Červenka) - 9. Benda (T. Sýkora), 14. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata), 18.

Handlovský (Nouza. J. Novák), 33. Král (Nouza), 50. Benda (J. Novák), 57. Nouza (Král), 59. Nouza (Důras). Rozhodčí: R. Svoboda -Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 4628. Třetiny: 2:3, 2:1, 1:3.

Třinec - Kladno 6:2

Branky a nahrávky: 15. Polák (Polanský), 23. D. Květoň (Malec), 35. D. Seman (Polanský, Pánik), 47. D. Květoň (Gureň), 50. Martynek (Peterek, D. Květoň), 60. Polanský (Balej, Polák) - 42. Frolík (Horna, Kalla), 51. Patera (Diviš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Výtisk (Třinec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2694. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:2.

Antonín Stavjaňa (Třinec): „Byli jsme ze začátku trochu křečovití. Proto bylo důležité, že jsme dvakrát ubránili přesilovku soupeře, to hráčům dodalo sebevědomí.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Bylo to zasloužené vítězství domácích. Rozhodli o něm ve druhé třetině, kdy se dostali do tříbrankového vedení. Na zvrat jsme neměli.“

Zlín - Litvínov 4:2

Branky a nahrávky: 12. Kollár (Rachůnek), 25. Leška (Balaštík), 36. Balaštík (Leška, Köhler), 43. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 35. Kubát (Reichel), 57. Reichel (Lukeš, Šlégr). Rozhodčí: Vampola - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:2. Diváci: 5014. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.

Zdeněk Venera (Zlín): „Jsme rádi, že jsme získali tři body, extraliga je vyrovnaná. Cením si toho, že mužstvo podalo zodpovědný výkon. Skvěle nám zachytal opět gólman Sedláček.“ Jaroslav Hübl (Litvínov): „Zápas se mi hodnotí špatně, neboť jsme nepodali dobrý výkon. Domácí využili přesilovky, a proto jedeme domů zaslouženě bez bodů.“

Č. Budějovice - Znojmo 2:1

Branky a nahrávky: 17. Gulaš, 47. M. Hudec (Duda, Gulaš) - 35. Tesařík (Selingr, Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4992. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0.

Jan Tlačil (ČB): „Úvodní gól nás uklidnil, ale Znojemští předvedli zodpovědný výkon odzadu a nemohli jsme je dlouho přetlačit. Mužstvo přistoupilo k zápasu zodpovědně, hráči bojovali.“ Radim Rulík (Znojmo): „V průměrném utkání byla hlavně zpočátku na obou stranách vidět nervozita. My jsme nehráli špatně do obrany, ale dopředu nám to vázlo.“

Pardubice - Liberec 2:3p

Branky a nahrávky: 49. Pivko (Divíšek), 59. Starý (Koukal) - 7. P. Nedvěd (Klimenta), 25. Nedorost (Derner, Žabka), 63. Šachl (Blatný). Rozhodčí: Šindler, Claesson (Švéd.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 9525. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:1.

Václav Sýkora (Pardubice): „Soupeř potvrdil, že má teď velmi dobrou formu. Velice dobře bruslil, dobře bránil střední pásmo, a tak jsme dvě třetiny měli potíže dostat se do šancí.“ Filip Pešán (Liberec): „Odehráli jsme velice kvalitní, disciplinované utkání a myslím si, že většinu utkání jsme tahali za delší konec provazu a podařilo se nám nepustit Pardubice do obávaného tlaku.“

K. Vary - Vítkovice 3:4sn

Branky a nahrávky: 24. Řezníček (Kumstát), 42. Prošek (Skladaný), 60.

Kumstát (Košťál, Skuhravý) - 25. R. Hruška (Krenželok), 29. Kvapil (Jurečka), 52. Klimek (Krenželok), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 3130. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0.

Josef Paleček (KV): „Zápas se mi hodnotí těžko, nehráli jsme dobře a chyběla nám lehkost. Připadalo mi, že na hráčích ležela deka po nepovedeném zápase se Zlínem.“ Zdeněk Moták (Vítkovice): „My jsme chtěli dobře bránit střední pásmo. Tato taktika nám vycházela a s ní jsme sahali po třech bodech. V tom nám však domácí v poslední minutě zabránili. Musím kluky pochválit za bojovnost i celkový výkon. Nájezdy jsou loterie.“

Program zítřejšího 43. kola: 17.00 Slavia - Sparta, Liberec - Třinec, 17.30 Litvínov -Č. Budějovice, Kladno - Ml. Boleslav, Plzeň -K. Vary, Znojmo - Pardubice.

14. HC Mountfield České Budějovice 42 13 4 4 21 104:123 51

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Událost kola Špička zůstala stejná. Všechny čtyři vedoucí kluby ve 42. kole prohrály, a na pořadí se tak nic nezměnilo. Vede stále mistrovská Slavia o skóre před Litvínovem, za nímž zůstávají s jednobodovou ztrátou Pardubice, které jako jediné nevyšly bodově naprázdno.

Hvězdy kola 1. Tomáš Nouza (MB) Dvěma góly a dvěma nahrávkami znemožnil mistra. 2. David Květoň (Třinec) Třemi body přispěl k výhře 6:2 nad Kladnem. 3. Jaroslav Balaštík (Zlín) Dvěma přesnými zásahy sebral Litvínovu naději na body.