Odplata Chelsea byla blízko

Anglická liga viděla reprízu finále Ligy mistrů. Manchester United v ní opět neprohrál

LONDÝN/PRAHA Na den přesně po pěti měsících se znovu potkali. Vzpomínky na smutné rozuzlení penaltového dramatu v moskevském finále Ligy mistrů ještě z hlav fotbalistů Chelsea nezmizely. Včera se nabízela ideální příležitost, jak Manchesteru United trpké zklamání vrátit, a navíc ještě umocnit rozpačitý vstup „Red Devils“ do sezony. Jenže na londýnském stadionu Stamford Bridge svítilo po 90 minutách stejné skóre jako v květnu – 1:1.

A znovu nebylo domácím nic platné, že byli po většinu času aktivnějším týmem. Už po 16 minutách museli dohánět jednogólovou ztrátu. Nejdřív selhala obrana, která nechala po straně proniknout Evru. Po jeho přihrávce pálil Berbatov a slabší chvíli si vybral i brankář Petr Čech. Střelu bulharského útočníka neudržel před dobíhajícím Pak Či-songem. Tomu spadl míč přímo před nohy a korejský záložník mohl gólem završit slibný nástup hostů. „Jen škoda, že neznamenal vítězství. Zvlášť když jsme vedli tak dlouho,“ vyprávěl Pak Či-song, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Pokusy Chelsea o vyrovnání se skutečně dlouho míjely účinkem. Hráči v modrém sice častěji drželi balon, soupeře porazili v počtu rohových kopů, ale převahu dokonal až střídající Kalou. Šest minut po nástupu na hřiště si nejvýš naskočil na přímý kop a hlavičkou překonal brankáře Kuszczaka.

Spokojená s konečným výsledkem nemohla být tentokrát ani jedna strana. Favorité anglické ligy toužili před víkendovým šlágrem po třech bodech. Pro Chelsea hovořila lepší aktuální forma. Pod trenérem Scolarim v této sezoně ještě neprohrála, doma v Premier League nenašli přemožitele už od roku 2004. Se včerejším zápasem už rekordních 85 zápasů v řadě.

Hlavní motivací Manchesteru byla touha napravit tápání, s nímž se suverén minulé sezony zatím potýká. Před včerejším utkáním mu patřila v tabulce až 15. příčka. Včerejší bod na tom nic nezměnil.

„Měli jsme těžký začátek soutěže. Až budou všichni moji hráči fit, půjdeme nahoru,“ nepanikařil trenér Manchesteru Alex Ferguson, jehož svěřenci nabrali v úvodních pěti kolech sedmibodou ztrátu na vedoucí Arsenal.