Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chceme, aby bylo v Praze veseleji, říká šéf Prague Pride

Pořadatel akce Prague Pride Czeslaw Walek.

UKONČENO

Praha má před sebou týden akcí o sexuálních menšinách Prague Pride. Festival gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů si opět vyžádal řadu nesouhlasných reakcí. Iniciativa D.O.S.T. dokonce svolala proti průvodu protestní shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Co si o těchto výrocích myslí ředitel festivalu Czeslaw Walek?

položených otázek: 33 | jak se správně ptát | Aktualizovat
 1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
 2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
 3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
 4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
 5. Podepište se.
 6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (13.8.2012 13:39) Janík
Pane Walku, jaký smysl má vaše akce v prostředí, kde máte svobodu a nejste nijak persekuováni. Naopak, dnes se já cítím být vámi ohrožen, protože vaše požadavky jsou z těch, které totálně rozvrací a převrací struktury společnosti. Vezete se na vlně, která je cestou k sobectví, neodpovědnosti a "nárokismu." A po nás vyžadujete, někteří drze a nevybíravě, abychom vás na té vaší cestě následovali. Dohlédnete konce, kam jdete ?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:27)
to je škoda že to takto vnímáme, my chceme jen otevřít dialog, ukázat jak žije jedna z částí české společnosti
OTÁZKA (13.8.2012 21:22) Radomirh
Nemám nic proti nikomu, jen mi příjde divné, že požadujete po STÁTU ochranu vaší akce ať ze strany policie a to zadarmo. Jestli chcete nějakou ochranu, tak za svoje!!!
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:30)
tak také platíme daně :-) , a Policie ČR prostě z definice brání tomu, když by chtěl někoho někdo napadat - navíc jen za jeho názory
OTÁZKA (13.8.2012 14:08) Ivan
Chtel bych se jen ujistit, ze spravne chapu zamer Prague Pride. Je jejim cilem slavit a propagovat zivotni styl sexualnich mensin nebo protestovat proti snaham spolecnisti utlacovat a diskriminovat sexualni mensiny? (dodatek : snad se najde nekd, kdo zorganizuje festival "obycejne" rodiny - rodice s detmi, kojici matky, babicky a dedecci hlidajici vnoucata ....)
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:32)
říkáme to pořád a znova to uzpakuji, nejde o žádný protest, je to opravdu o zábavě, kultuře, debatách. pochoptelně chceme, aby to vše vedlo k větší pohodě a toleranci v české společnosti
OTÁZKA (13.8.2012 14:14) pavla
Viděla jsem Vaše vystoupení na programu ČT24,kde jste prezentoval Prague Pride jako mírumilovnou a podstatě odpočinkovou akci,které se zúčastňují maminky s dětmi,mohou využít různých kulturních akcí a vystoupení,že jde o jakýsi barevný festival.Dle Vvašeho tvrzení nepodporujete obscénost a promiskuitu.Nerozumím tedy Vašim doprovodným akcím jako jsou rychlé seznamky, polibkem to nekončí atd.To je přece vyložená podpora promiskuity.Tady přece nejde o žádné láskyplné,dlouhodobé vztahy,po kterých Vaše menšina tak touží. Vím,že u heterosexuální většiny se také vztahy na jednu noc vyskytují,ale nepořádají kvůli tomu festival.Mohl byste,prosím, vysvětlit, o co tedy skutečně jde?Uniká mi smysl akce,A to tím více, když jsem zjistila, že homosexuální pár,který žije v klidu společně už více než 20 let,by se nikdy takové akce nezúčastnil, a nechtějte vědět,co si o tomto myslí.Rovněž nevykládejte nic o tom,že u takto spolu žijících párů ,jsou problematické právní úkony.Dle zkušeností páru,o kterém píši,mají vyřešeno vše pomocí notáře,včetně dědictví,či práv na informace v případě nemoci.Takže, jaký je pravý smysl této nevkusné akce?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:37)
seznamka je jedna z částí programu, je to model, který se děje denně po "heterosexuálních" barech a restauracích po celé republice, takže moc neroumímě tomu, proč je to problm u gayů a leseb. hlavní cílem je Prague Pride je dialog o těchto tématech, a třeba u páru , o kterém mluvíte bybylo super, kdyby se podělil o svůj péohled na věc. A navíc, přece účast na fetivalu není povinná, kdo chce přijde, kdo nechce nepřijde.
OTÁZKA (13.8.2012 14:18) monokulturista
Pane Welku či paní Welková, nevím jak to máte nastaveno, proto používám obě oslovení. Pokud jde o hrdost, tak normální člověk a to jakékoliv orientace, má tu hrdost a sebevědomí v sobě a nepotřebuje k tomu veřejné trdlování s péry v zadku a obojky na krku. To potřebuje pouze slaboch, který sám o sobě pochybuje a potřebuje ke své seberealizaci exhibovat.
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:40)
tak ad osloveni, pak určitě pan Walek, a pokud jde o to další, zkuste e podívat na program - je to jen o tom co píšete? ekumenická debata, výstavy atd. a k tomu poslednímu si myslím, že to ještě je trochu o odvaze říct veřejně jsem gay, cílem Prague Pride je, aby to tak být nemuselo, a byla to prostě normální věc.
OTÁZKA (13.8.2012 14:34) Tomáš
Podporuje i legalizaci polygamních svazů v ČR? Přeci jen, ve světě jde v různých místech a v časech daleko častější než homosexuální manželství. Myslíte si, že jsou v ČR lidé chtějící uzavřít polygamní sňatek diskriminováni?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:41)
přiznám se, že o tom jsem nikdy nepřemýšlel :-)
OTÁZKA (13.8.2012 22:21) honza
Češi jsou vcelku tolerantní (nebo spíš lhostejný) národ. Nemyslíte si že je trochu kontraproduktivní se jim takhle okázale cpát pod nos? Já proti homosexuálům nic nemám, vaše průvody a problémy mě nezajímají ale pokud máte pocit že jste diskriminováni není to spíš impuls pro seriózní debatu s politiky a veřejností? Když vidím jak sebevědomě, okázale, zcela dobrovolně a veřejně ze sebe děláte šašky těžko se mi věří, že jste znevýhodněná menšina.
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:44)
vidíte a to přesně děláme, měli jsme první debatu hlavních prezidentských kandidátů v ČR, budeme mít debatu zástůpců různých církví o jejich pohledu na naši sexuální orientaci. a ad ten průvod, víte my se nepotřebujeme dělat lepší než jsme,někdo se prostě chce předvádět a myslím že na tohle nemá sexuální orientace vliv - viz různé reality show
OTÁZKA (13.8.2012 14:55) Lukáš
Dobrý den, jedno nechápu: protestujete proti "ošklivé diskriminaci ze strany státu", když je na občankách napsáno, že někdo uzavřel homosexuální partnerství. A vedle toho, že se za svou orientaci stydíte, zároveň pořádáte akce, na kterých vykřikujete, že jste na ní hrdí. Nejste tak trochu divní?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:45)
my se ale za naši orientaci nestidíme - chceme aby byla brána tak jak je vrozená normální věc
OTÁZKA (13.8.2012 23:46) Jan
Homouši jsou úchyláci a hotovo!
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:46)
zvema srdečně na festival, uvídíte, že to tak není :-)
OTÁZKA (14.8.2012 1:15) Jan Pásek
Homosexuálové nemají být na co pyšní.Kdyby bylo po jejich,lidstvo by vymřelo, protože z konečníku se nikdy nikdo nenarodil.Dělejte si ve svých ložnicích své orgie pohlavně nenormálních individuí,ale nevnucujte svou nenormálnost normálním lidem.
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:47)
máte pocit, že se vnucujeme ? myslím, že vás nikdo nenutí na festival jít :-)
OTÁZKA (13.8.2012 16:35) Tomáš
Dobrý den, jsem gay, protože jsem se takto narodil. Konzervativci mají pravdu v tom, že gay pride je vlastně propagací homosexualismu, ale stává se jím teprve ve chvíli, kdy se ojbevují antihomosexualisté v podobě pana Semína, kteří gay pride takto pojmenují. Vloni jsem na gay pride nešel... ale dnes si to jako anti-anti-homosexualista nenechám ujít. Tohle jsou skutečné plody iniciativy pana Semína :-) no..... asi ten anti-anti-homosexualismu nechám doma.. chci si tam užít s co nejvíce chlapama najednou a budeme si s kamarádama povídat o tom jak plaveme v moři spermatu a budu dělat i jiné zvrácennosti, budeme se vzájemně transdžendrovat, strkat si do zadků celý ruky a pak je budeme olizovat... Tak nějak přece funguje labeling, že jo. Otázka na Vás.. jsem dílem idiotů (idiot je neutrální slovo.. v antice to byl člověk, který nebyl zdejší - a tihle konzervativci určitě pro mě neutrální idioti jsou) z konzevativní iniciativy trochu neurotik, měl byste tip, jak se přes existenci pana Semína a jiných idiotů, jako je Václav Klaus, Hájek a Jákl, přenést a užít si den? Děkuji
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:51)
ti páni mají názor, jaký ať si každý posoudí sám, za druhé homosexualismus není vynález Václava Klause ale je to převzato z Ruska, kde to slouží - i v zákoně - jako jedna z dalších represí proti lidem. Je to vlastně trochu sranda, že naši obráci národních hodnot se už zase inspirují v Rusku - stejně jako dříve v SSSR. Přiznám se, že my nechceme aby, ČR byla jako současné Rusko. a jak si užít den? Přiďte na náš festival :-)
OTÁZKA (14.8.2012 6:08) Mirek
Ma to byt pochod hrdosti, muzete mi prosim rict na co jste hrdi ? Na to, ze v dusledku vyvojove vady pravdepodobne nebudete mit deti'' ikdyz byste mohli, tim padem jste pro spolecnost pritezi, protoze nebude kdo by na vas pracoval az budete v duchodu. Dale bych se vas chtel zeptat, co vas pudi k tomu, abyste demonstrovali svoji sexualitu na verejnosti, kdyz ostatni - heterosexualove, takovouto uchylkou netrpi. Chcete jen provokovat.
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:53)
mrzí nás, že někdo bere festival jako provokaci, vnímáte tak i jíné kulturní akce? a s tím důchodem, já myslím, že v dnešní situaci už se musí každý o svůj důchod postarat sám, zda tím že to nechá "na dětech" nebo že si našetří je už na kždm z nás?
OTÁZKA (14.8.2012 11:35) Tomáš
Jak byste charakterizoval českou společnost? Neodrazují vás podobné akce, když pak vidíte, co se kolem toho dělá za humbuk?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:54)
Myslím, že bysme si něměli nechat kazit náladu našimi kritiky, mají svůj názor, fajn, jsou agresivní, negativní, kádrují jde koho, ale blbé nálady je tu i tak dost. my chceme přispět k tomu, aby bylo v Praze i Česku trochu veseleji
OTÁZKA (14.8.2012 11:41) Reni
Dobrý den, můžete nám prozradit něco o sobě? Ráda bych věděla, zda máte přítele a jestli jste se vzali.. pokud to tedy není příliš intimní dotaz :-)) Jinak Vás moc zdravím z Olomouce, se svou ženou žiji už 11 let v naprosto spokojeném vztahu, vzaly jsem se před třemi lety. Do Prahy asi nepřijedem, ale budem fandit aspoň v mysli :-)) mějte se.
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:55)
přítele mám a žijeme už léta ve spokojeneném vztahu :-)
OTÁZKA (13.8.2012 15:34) JR
Co si myslíte o církvích? Měli by její členové také pořádat průvody proto, že si o nich někteří (ne všichni) ostatní myslí, že nejsou normální a doporučují jim léčení? A myslíte si, že by jim takovéto průvody pomohly?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 11:57)
církve jsou především zcela legitimní součástí naší společnosti, a nás jejich nzor zajímá, protože i mezi gayi a lesbami jsou věřící, tak jako mezi "většinou". proto pořádáme ekumenickou debatu na téma pohledu různých církví na odlišnou sexuální orientaci.