Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chceme, aby bylo v Praze veseleji, říká šéf Prague Pride

Pořadatel akce Prague Pride Czeslaw Walek.

UKONČENO

Praha má před sebou týden akcí o sexuálních menšinách Prague Pride. Festival gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů si opět vyžádal řadu nesouhlasných reakcí. Iniciativa D.O.S.T. dokonce svolala proti průvodu protestní shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Co si o těchto výrocích myslí ředitel festivalu Czeslaw Walek?

položených otázek: 33 | jak se správně ptát | Aktualizovat
 1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
 2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
 3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
 4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
 5. Podepište se.
 6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (13.8.2012 15:53) Julie
Podle ostatních "dotazů" koukám, že většina lidí má pocit, že jako gay nejen že nejste společností nijak postihován, ale dokonce jsou vám snad tolerovány věci, které jiným ne... Můžete uvést příklad diskriminace v Česku ze svého vlastního života? (Uvědomuji si, že diskriminace může mít mnoho forem - zajímá mne to, co vás nejvíce zasáhlo. A je mi také jasné, že je to možná příliš osobní otázka - samozřejmě nemusíte odpovídat.)
ODPOVĚĎ (14.8.2012 12:24)
vždy vás nejvíc zasáhne když vám někdo začně nadávat jen proto že dáte partnerovi pusu - je to vlastně strašná maličkost, ale hrozně důležitá
OTÁZKA (13.8.2012 14:41) J.kk.45
Ve volbách jste kandidoval za Stranu zelených. Hlásíte s k ní a její ideologii pořád? Jak si vysvětlujete její propadák v posledních parlamentních volbách? Bylo podle Vás rozhodující zklamání voličů nad vystupování strany v neekologických tématech (viz Kocábové a Stehlíkové, ale třeba i politika ministra zahraničí) nebo jako hlavní příčinu vidíte spíše znechucení nad tím, že strana, která se označovala za nositele "nové politického stylu" se nakonec topila ve vnitrostranických intrikách a vyslovených sprosťárnách jejích představitelů?
ODPOVĚĎ (14.8.2012 12:26)
pokud prominete, tak ke Straně zelených se nechci vyjařovat, její člen nejsem, kandidoval jsem do obecních voleb, ale Prague Pride je nepolitická organizace a v týmu máme všechny barvy politiky pokud bych to měl parafrázovat
OTÁZKA (13.8.2012 16:17) Petra
Dobrý den, jak moc důležitá je pro takové akce podpora zahraničních diplomatických misí? Vnímate jejich současnou podporu jako dostatečnou? Mám pocit, že akci podpořilo pouze 11 misí. Proč jich není více? Děkuji a držím palce!
ODPOVĚĎ (14.8.2012 12:29)
ta podpora je hlavně tradice (podpora otevřené společnosti, tolerance) - naši velvyslanci to dělají stejně. Jestli je 11 misí moc nebo málo neumím posoudit, každopadně jim děkujeme a těší nás to. ale nejdůležitejší jsou lidé, kteří přijdou na festival a jelikož to vypadá, že to je poslední dotaz, tak všem děkuji a přeji, aby se nebáli vyjít se svou barvou ven :-)