Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Proč prodala Krtečka do Číny? A jak hodnotí díly s pandou? Ptejte se vnučky Zdeňka Milera

Karolína Milerová, vnučka Zdeňka Milera.

PRÁVĚ MŮŽETE POKLÁDAT SVÉ OTÁZKY

Karolína Milerová (26) je vnučkou autora legendárního Krtečka výtvarníka Zdeňka Milera. V roce 2011 vytvořila firmu Little Mole, která má veškerá práva na postavičku Krtka. Velké diskuze vzbudilo "prodání" Krtka do Číny. Komunistická země natočila nové díly, v nichž se mimo jiné objeví mezi hlavními hrdiny i panda. Čtenárům serveru Lidovky.cz bude odpovídat v pondělí od 11 hodin.

položených otázek: 35 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (13.7.2015 9:47) Ondřej
Dobrý den. Když si vedle sebe položíte obrázky z filmů původního Krtečka od vašeho dědečka, a nového seriálu, přijdou vám umělecky srovnatelné? Přijde vám, že podobně jako Krteček znamenal ve své době špičku mezi výtvarnými seriály, i čínská 3d verze vyjadřuje špičku soudobí animace? Byl záměrně zvolen jiný styl tak odlišný od původního stylu? Děkuji
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:58)
Myslím si, že se to nedá srovnávat. Čínská verze opravdu zahrnuje špičku světové animace a to, jak se každému líbí, je jeho subjektivní názor. Děkuji všem za dotazy a přeji hezký den Karolína Milerová
OTÁZKA (13.7.2015 9:21) Zdeněk Gardelka
Byl prodej natáčecích práv definitivní, nebo lze do budoucna uvažovat o tom že by se o další díly někdy pokusil i někdo s většími ambicemi přiblížit se rukopisu a práci vašeho dědečka, než se povedlo čínským tvůrcům? Jinak snad vás potěší, že můj rok a půl starý syn má plyšového krtečka, prakticky identického jako držíte na fotce u tohoto článku jako jednu z nejoblíbenějších hraček, předevčírem ho například neustále vozil na vozíčku po bytě a když se zastavili, tak se s ním mazlil :-) Stejně jako leporelo o tom jak krteček pěstoval kytičky a myšička pekla dort. A to i přesto že zatím žádný seriálový díl, ani původní ani nový, neviděl. S poděkováním za odpověď a pozdravem Zdeněk
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:55)
dobry den znovu zdůrazňuji že k žádnému prodeji práv nedošlo. Jinak mám velkou radost z Vašeho syna a těší mě, že má Krtečka rád.
OTÁZKA (13.7.2015 9:21) Karel U.
Blondýnka a ožralý státník zaprodají geniální dílo státu, kde se porušují lidská práva... co máte za školu, smím-li se ptát?

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA (13.7.2015 9:15) Martin
Zdravím Karolíno, animovaný krteček byl a je dětmi velmi oblíbený hlavně proto, protože jej váš dědeček animoval s láskou, laskavostí či trpělivostí a určitě se vždy těšil na rozzářené oči dětí, včetně těch vašich, které budou sledovat každý jednotlivý, řemeslně dokonalý díl. Z jeho díla je zřejmé, že krtečka měl rád jako své dítě a zasvětil mu celý svůj život. Nebylo vám trochu smutno, jako všem kteří na českém krtečkovi vyrůstali, jak celý dědečkův odkaz v číně znehodnotili?
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:53)
Na základě čeho usuzujete, že bylo dílo znehodnoceno, když jste asi ještě neměla možnost vidět ani celý jeden díl? Můj dědeček by byl určitě rád, kdyby viděl rozzářené oči dětí, které jsme viděli my na premiéře.
OTÁZKA (13.7.2015 8:57) Ladislav Otoman
Dobrý den, kolik stál prodej krtečka do Číny a stálo to za to, když se podíváte na omezený výsledek?

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA (13.7.2015 8:54) Petr Timkovič
Dobrý den, Karolíno, jak reaguje vaše bezprostední okolí na českého krtečka z dílny Made in China?
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:50)
Udělejte mi radost a koukněte se doma na všechny věcí na kterých máte napsáno Made in China a pak je vyhoďte. Uvidíte sám, kolik Vám toho tam zbyde. Moje okolí na seriál reagovalo pozitivně, ale asi to bylo i tím, že vidělo narozdíl od veřejnosti celý díl a ne jen ukázky vytržené z kontextu.
OTÁZKA (13.7.2015 8:44) Karel Opatrný
Dobrý den, slečno Milerová, jaká jsou Vaše očekávání od prodeje práv na krtečka? Jaké jste měla požadavky na budoucího majitele práv a jak jste se rozhodovala při jejich výběru? Máte ve smlouvě právo veta nebo nějaká práva zasáhnout pokud nový majitel nebude splňovat to, co slíbil ve smlouvě? Jaké máte kontrolní mechanismy, aby nedošlo ke zneužití? Nebo jste prodala práva jen té nejvyšší nabídce? Děkuji Karel Opatrný
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:48)
Nevím o čem to mluvíte, několikrát jsem zdůrazňovala, že práva prodána nebyla. Určité tady však nebudu a ani nemůžu prozrazovat detaily smlouvy, na které se ptáte.
OTÁZKA (13.7.2015 7:39) jana
Krtecka jsem mela rada a poustela jsem ho svym detem.dostaly i par veci s nim.uz ho mam ale plne zuby,protoze je uplne na vsem, chystate i toaletni papir s krteckem?ten bych si mozna jeste koupila.nepripadaji vam cinske dily krtka priblble a graficky nepovedene?mohla jste mluvit do "dila"?

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA (13.7.2015 5:58) Jaroslav Obšourný
Dobrý den. Kdy se můžeme těšit na první pornofilm s krtkem? Myslím, že by to skvěle neslo. Děkuji.

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA (13.7.2015 5:47) gollum
what the fuck?

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

OTÁZKA (13.7.2015 5:37) Ivo
Jak vnímáte Čínu v kvalitě života ? Děkuji Vám. nas-sen.cz
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:45)
Já osobně jsem v Číně byla hodněkrát, takže mám na ni asi jiný názor, než člověk, který tam nikdy nebyl. Myslím si, že je určitě rozdíl v tom jak se mají lidé ve městě a na vesnici, ale ve městech lidé žijí obdobně jako tady. Narozdíl od Čech se mi líbí, že v Číně mají staří lidé daleko větší zapojení v rámci rodiny a rodiny tak drží víc pospolu.
OTÁZKA (12.7.2015 21:17) Miroslav Ch.
Dobrý den slečno Milerová,asi půjdu proti většinovému názoru,ale to jak naložíte s dědečkovým odkazem je jen Vaše věc....Nevyznám se v právech na postavičku,ale mělo by jasně a nepopiratelně zakotveno,že o tom zda se bude vysílat či ne budete rozhodovat Vy.Právo veta !!! Jinak ten odkaz bude znehodnocen.Je tomu tak?....Děkuji a přeji hezký den.
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:42)
děkuji za podporu, o osudu dila rozhodují obě strany současně. Budeme se snažit aby dílo bylo důstojně prezentováno po celém světě.
OTÁZKA (12.7.2015 20:33) Miroslav Frank
Stojí vám za to, chvat se jako hloupá, chamtivá nána? Nechcete dokázat něco sama? Dědečka jsem znal, styděl by se za vás.
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:40)
pokud jste ho znal, věděl byste, že by můj dědeček asi nebyl rád za to, co sem píšete. Sám věděl, že taková nejsem a nikdy jsem nebyla, ale to asi Vy nemůžete vědět, protože se neznáme a ani si nevzpomínám, že bych Vás během svého života u nás někdy spatřila.
OTÁZKA (12.7.2015 19:54) Martin Hocek
Dobrý den, slečno nebo paní Milerová, otázku nemám, ale chtěl bych Vás pouze podpořit ve Vašem rozhodnutí o prodeji práv. Dnes jsou peníze nejvíc a Vy máte produkt, který je dovede vydělat a i dlouhodobě vydělávat. Buďte chytrá, ostražitá a opatrná, jelikož závistivců, příživníků a zlých lidí se okolo Vás bude asi motat hodně. Držím palce a ať Vás toto dědictví i s rodinou zabezpečí minimálně do konce života. Přeji hezký den
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:36)
děkuji za milá přání, ale peníze pro mě opravdu nejsou a nikdy nebyly prioritou, proto jsem také práva k seriálu "pouze" neprodala, ale s pomocí investora se na projektu rovnoceně podílím jako koproducent. Proto také než začneme generovat první zistky a někoho zabezpečovat, chvíli to potrvá. Svého rozhodnutí ale rozhodně nelituji a nikdy litovat nebudu. děkuji
OTÁZKA (12.7.2015 19:09) Iveta
Dobrý den, jsem rada ze krtek žije dal, ale proč zrovna komunistická Čína? Jinde neměli zájem?
Karolína Milerová : (13.7.2015 11:33)
V první řadě nevím jak souvisí produkce dětského seriálu s politikou a politickým statutem daného státu. Kdybychom tento seriál vyráběli v Indii, kde se mimochodem také vyrábí řada mezinárodních produkcí, ptala byste se na kastovní systém a posvátnost krávy? Kdybychom ho vyráběli v USA ptala byste se na kapitalismus a dětskou obezitu? Většina zahraničních firem včetně Walt Disney studios přesouvají svou výrobu právě do Číny a asi vědí proč to dělají. Tří roky jsme usilovně hledali partnera a pokud je pro Vás největší televize na světě CCTV nedostatečný partner, je mi to líto, ale nemohu se v tom s Vámi ztototžnit.