Středa 1. května 2024, Svátek práce

Olomoučtí zachraňovali remízu

OLOMOUC Namísto vítězství domácího favorita jen remíza, namísto triumfu dlouhé chvíle zmaru. Fotbalisté Sigmy Olomouc převýšili Fram Reykjavík v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy UEFA v poměru střel na branku 9:1, přesto byli rádi za vyrovnání v poslední minutě.

Olomouc - Fram Reykjavík 1:1 Sigmu očividně zaskočila defenzivní taktika islandského týmu s pěti obránci v řadě. Studenti a poloprofesionálové z ostrovní země předčili zkušenější domácí tým v bojovnosti a pohybu a od 21. minuty vedli po hlavičce Fjólusona.

„Utkání probíhalo tak, jak jsem očekával. Nepředstavoval jsem si ale, že na tom budeme tak špatně technicky při centrovaných míčích,“ posteskl si po utkání kouč domácích Zdeněk Psotka, přičemž měl na mysli zejména centry od krajních obránců Rossiho a Onofreje. „Kvalita ani od jednoho hráče nepřicházela. Možná byla desetiprocentní na počet míčů, které jsme měli,“ dodal.

Odpověď na nepříznivý stav nepřicházela, domácí ne a ne najít pohodu. Chmurný obraz pokračoval i po obrátce, hru se snažil rozhýbat Otepka, ale vyrovnat se podařilo až minutu před koncem, když dělovkou z 25 metrů trefil bránu i naději obránce Rossi. „Mrzí mě, že jsme neuspokojili diváky. Vyrovnávací branka přišla pozdě, pořád ale věřím v postup,“ uvedl Psotka.

Branky: 89. Rossi - 21. Fjóluson. Rozhodčí: Stalhammar - Flink, Brogevik (všichni Švéd.). ŽK: Petr, Dreksa, Rossi - McShane, Juliusson. Diváci: 5719. Poločas: 0:1.

Sestava Olomouce: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Janotka, Kaščák, Hořava (88. Murin), Otepka - Šultes (75. Caihame), Petr (56. Hubník).

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...