Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V 25 letech zemřel herec Angus Cloud. Proslavil se rolí dealera v seriálu Euforie

Kultura

  8:19
Ve věku 25 let zemřel americký herec Angus Cloud. Proslavil se v seriálovém dramatu Euforie, kde ztvárnil drogového dealera. V úterý o tom s odvoláním na prohlášení rodiny informovala agentura Reuters. Herec se podle rodiny potýkal s psychickými problémy poté, co mu před několika dny zemřel otec.

„Angus otevřeně hovořil o svém boji s duševním zdravím a doufáme, že jeho smrt může být pro ostatní připomínkou, že v tom nejsou sami a neměli by s tím bojovat tiše, bez pomoci někoho jiného,“ píše se v prohlášení.

Rodina také zmiňuje, že Clouda těžce zasáhla smrt jeho otce, jeho „nejlepšího přítele“, který byl pohřben minulý týden.

Cloud měl na svém kontě několik rolí, hlavní průlom v kariéře ale zaznamenal až se seriálem Euforie stanice HBO, který má příští rok představit třetí sérii. Ve světě kalifornských středoškoláků řešících lásku, sex, ale i závislosti či násilí ztvárnil Cloud postavu Fezca O’Neilla, zvaného Fez, který si vytvoří blízké pouto s hlavní hrdinkou. Tu v seriálu oceněném dvěma cenami Emmy a Zlatým Glóbem hraje Zendaya.

Zatím v poslední sérii z loňského roku Feze po přestřelce zatkne policie.

„Zpráva o úmrtí Anguse Clouda nás nesmírně zarmoutila. Byl mimořádně talentovaný a byl milovanou součástí rodiny Euforie a HBO,“ uvedl na sociální síti X, dříve Twitteru, oficiální účet Euforie.

Autoři: ,