Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Aukce s dobrým cílem. Drtikol, Lomová i Pasta Oner se budou dražit pro Paraple

Kultura

  17:00
PRAHA - Už třetí ročník aukce výtvarného umění pro Centrum Paraple proběhne v neděli 29. května 2016 v rámci aukčního dne Galerie Kodl na pražském Žofíně. Výtěžek z prodeje prvních 10 obrazů a výtvarných děl půjde na pomoc lidem na vozíku s poškozením míchy. Patrony aukce jsou Zdeněk Svěrák a Jan Kačer.

Pasta Oner foto: Paraple

Dražená jsou k vidění v Galerii Kodl na Národní ulici v Praze do 28. května.

V předchozích dvou aukcích v roce 2015 získalo Centrum Paraple na svou činnost už 1 583 000 Kč. Tentokrát se budou dražit díla Františka Drtikola, Ivany Lomové, Pasty Onera, Petra Pavlíka, Martina Mainera, Ivana Bukovského, Františka Hodonského, Jana Pištěka, Josefa Archrera a Jaroslava Róny.

Centrum Paraple, o. p. s.

  • Pomáhá lidem na vozíku s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života.
  • Svými službami jako poradenství a sociální rehabilitace, sportovními kurzy, programem zdravého životního stylu a tematickými programy jako např. „Máma‐táta na vozíku“ motivuje a podporuje své klienty v úsilí o samostatnost, nezávislost, společenské a pracovní uplatnění.
Jaroslav Róna: Rybář
Jan Pištěk: Vertigo

„Na samém počátku našich dobročinných aukcí byl jeden příjemný večer přímo v Centru Paraple. Tehdy vznikla myšlenka nestát jen opodál a pokusit se aspoň trochu pomoci tam, kde je to skutečně třeba,“ popisuje majitel galerie Martin Kodl, jak vznikla myšlenka Aukce pro Paraple. „Finanční dar mi připadal všední a poněkud bez nápadu. Protože je můj život spojen s obrazy, hledal jsem jako vždy cestu tímto směrem. Nejlepší nápady většinou přicházejí ve společnosti dobrých kamarádů. František Vyskočil dodal impuls a Jan Kačer vymyslel současnou podobu. A tak jsme všichni spojili síly a odměnou nám nebyl jen povzbudivý úspěch, ale i milý úsměv na tváři těch, kteří to potřebují,“ dodal Kodl.

Autor: